Kaczyński na miesięcznicy smoleńskiej apeluje o powrót krzyża. "Musi stanąć na zawsze"

Jarosław Kaczyński apeluje o przywrócenie krzyża przed Pałacem Prezydenckim.
Jarosław Kaczyński apeluje o przywrócenie krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Zrzut ekranu z TVN24
Prezydent był na mszy w intencji osób, które zginęły w katastrofie samolotu prezydenckiego. Ta odbyła się w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela. Poza Dudą udział w nabożeństwie bierze kilkudziesięciu polityków Prawa i Sprawiedliwości. Po jej zakończeniu odbył się Marsz Pamięci. Jarosław Kaczyński wezwał, by przed Pałac Prezydencki na stałe wrócił krzyż.


Pojawienie się prezydenta wywołało entuzjazm zgromadzonych w warszawskiej świątyni – Duda dołączył do rodzin smoleńskich i został oficjalnie powitany przez prowadzącego mszę proboszcza ks. Bogdana Bartołda.

Bazylika była wypełniona po brzegi wiernymi – wśród nich znaleźli się członkowie partii Jarosława Kaczyńskiego. Tradycyjnie po mszy odbył się Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki. Podczas krótkiego przemówienia Jarosław Kaczyński stwierdził, że przed siedzibą Głowy Państwa powinien na stałe stanąć krzyż.

W trakcie mszy odczytano apel Klubów "Gazety Polskiej", który brzmi: "Niemożliwe stało się możliwe. Całkowitą władzę w Polsce przejmuje jedyna formacja polityczna, która jest zdolna wyjaśnić, co stało się w Smoleńsku. Nowa władza ma większość instrumentów niezbędnych, by podjąć takie działania. Dziękując Bogu za to, że pozwolił nam doświadczyć tej chwili, będziemy się wciąż modlić do Stwórcy i jednocześnie domagać od nowych władz, by owoce tego zwycięstwa nie były zmarnowane. Chcemy godnego uczczenia poległych 10 kwietnia 2010 r. Chcemy uczciwego śledztwa w tej sprawie. Chcemy wreszcie, w miarę możliwości, ukarania winnych zarówno tragedii jak i tuszowania tej zbrodni. Będziemy trwać w naszej modlitwie, póki tak się nie stanie".

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...