Dzisiaj rusza Szlachetna Paczka. Pierwsi byli polscy piłkarze z Lewandowskim, Sczęsnym i Piszczkiem na czele

Robert Lewandowski od lat angażuje się w Szlachetną Paczkę.
Robert Lewandowski od lat angażuje się w Szlachetną Paczkę. fot. kadr z YouTube
Dzisiaj ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Uroczystego otwarcia i przekazania pierwszych darów dokonała piłkarska kadra Polski.

Szlachetna paczka to jedna z najbardziej znanych akcji charytatywnych w Polsce. Od lat Ksiądz Jacek Stryczek zbiera dary dla potrzebujących. Charyzmatyczny duchowny potrafi porwać tłumy, urządza happeningi, pisze ironicznie o podejściu do Polaków do przedsiębiorców, o czym pisaliśmy w naTemat. To dzięki zaangażowaniu ks. Stryczka możliwe jest ruszenie sumień tysięcy Polaków.

W akcję angażują się tysiące wolontariuszy, którzy koordynują pomoc i dziesiątki tysięcy darczyńców, którzy jej udzielają. 15. edycję Szlachetnej Paczki rozpoczęła piłkarska kadra Polski. Nasi futboliści przekazali dary staruszce, która samotnie wychowuje czterech wnuków.

- Dla mnie pomaganie ze Szlachetną Paczką to już tradycja. Każdy z nas chętnie dołożył swoją cegiełkę do prezentów dla tej rodziny. Wiemy, że nie jest im łatwo i mamy nadzieję, że na ich twarzach pojawi się uśmiech - mówił podczas spotkania Robert Lewandowski.

Oprócz paczki piłkarze podarowali również piłkę ze swoimi autografami. Nagrali też wiadomość dla obdarowanych:"Nie poddawajcie się, dążcie wytrwale do celu, jesteśmy z Wami!" – mówił do kamery Lewandowski i podarował rodzinie symboliczny Medal za Waleczność.


Od dzisiaj na stronie internetowej Szlachetnej Paczki została otworzona baza rodzin w potrzebie. Można wspomóc je zarówno finansowo jak i podarunkiem.

- Warto pomagać ze Szlachetną Paczką. Dlatego zachęcam wszystkich do zaangażowania się. Szczególnie teraz, kiedy zbliża się czas świąteczny, pomyślmy o potrzebujących rodzinach, które często czują się samotne i opuszczone - mówił Lewandowski.

Źródło: dziennik.pl

Napisz do autora: piotr.celej@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...