Razem: "to liberalne środowiska które tworzą KOD ponoszą odpowiedzialność za to, że PiS doszedł do władzy"

Członkowie Razem rozdają nieopublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego.
Członkowie Razem rozdają nieopublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta
W demonstracji zorganizowanej dzisiaj przez Komitet Obrony Demokracji wzięły udział prawie wszystkie siły opozycji, zarówno te obecne w Parlamencie jak i znajdujące się poza nim. Nie znaleźli się jednak pomiędzy nimi przedstawiciele partii Razem, gdyż jak twierdzą siły, które marsz zorganizowały są współodpowiedzialne za obecną sytuację.

przedstawiciele partii Razem
za: "Gazeta Wyborcza"

To liberalne środowiska, które tworzą KOD ponoszą odpowiedzialność za to, że PiS doszedł do władzy, gdyż nie przestrzegały Konstytucji w sprawach socjalnych i pracowniczych.

Razem w sprawie zamieszania wokół TK i poczynań PiS-u protestuje na swoją własną rękę. Zorganizowali swój własny protest przed pałacem prezydenckim w czwartek wieczorem. W piątek na konferencji prasowej na placu Solidarności w Gdańsku przedstawili swoją linię w całej sprawie. Ich zdaniem PiS przekroczył wszelkie granice nie publikując wyroku we właściwym do tego organie. Dlatego sami wydrukowali wyrok i przeprowadzają akcję rozwieszania go w największych polskich miastach.
Razem nie podoba się wykorzystywanie rocznicy stanu wojennego do celów polityczych oraz przede wszystkim to, że KOD popierają koła liberalne, takie jak .Nowoczesna i PO. Politycy lewicowej formacji obawiają się sytuacji, w której obecna debata wokół TK zawęzi się do sympatyków PiS i przedstawicieli właśnie tych środowisk.

źródło: "Gazeta Wyborcza", TVP Info

Napisz do autora: manuel.langer@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...