"Tylko was sprawdzaliśmy". Poseł Piotrowicz wycofuje się z pomysłu przeniesienia TK do innego miasta

Stanisław Piotrowicz żartował z siedzibą TK?
Stanisław Piotrowicz żartował z siedzibą TK? Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
– To był test, co myślicie o innych miastach – tymi słowami Stanisław Piotrowicz z PiS zdementował swój pomysł przeniesienia Trybunału Konstytucyjnego do innego miasta. Wygląda więc na to, że instytucja nadal będzie miała swą siedzibę w Warszawie, tak jak to było dotychczas. Przeniesienie jej w inne miejsce miałoby na celu, jak deklarowali wcześniej przedstawiciele rządzącej partii, odsunąć TK od bieżącej walki politycznej.


– Mówiliście o tym, że przeniesienie Trybunału do innych miast w Polsce uchybiałoby godności tego urzędu. Okazuje się, że są miasta niegodne takich instytucji w mniemaniu posłów Platformy Obywatelskiej – takie kuriozalne tłumaczenia można było usłyszeć z ust posła PiS. Wcześniej Arkadiusz Mularczyk wśród potencjalnych miejsc, które mogłyby się stać siedzibą TK wymieniał "piękne miasta ściany wschodniej" Przemyśl, Ełk, Suwałki, Lublin i Rzeszów.


Awantura wokół organu kontrolującego zgodność ustaw z konstytucją nie milknie. Każdego dnia kolejne postaci sceny politycznej dolewają przysłowiowej oliwy do ognia, wspierając jedną bądź drugą stronę. W Sejmie natomiast, jak pisała o tym już dzisiaj Kalina Chojnacka, coraz częściej dyskusja przemienia się w przerzucanie się inwektywami. Krystyna Pawłowicz kazała m. in. "zamknąć się" posłowi Budce z PO i całą jego formację nazwała "kłamczuchami".


Źródło: Polskie Radio

Napisz do autora: manuel.langer@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...