Czy Jarosław Kaczyński widział już film o Smoleńsku? "Ponoć wyszedł w połowie z pokazu, mówiąc, że nie tak było"

Premiera filmu zapowiadana jest na przełom marca i kwietnia tego roku.
Premiera filmu zapowiadana jest na przełom marca i kwietnia tego roku. Fot. Screen FundacjaSmolensk2010 Youtube
Informacja pojawiła się na Twitterze i rozeszła lotem błyskawicy. Prezes PiS miał widzieć pokaz filmu "Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauze i najwyraźniej nie był zadowolony. Autor tweeta, dziennikarz TVN, napisał nawet, że dystrybutor wstrzymał promocję i "myśli, co dalej".


Nie wiadomo kiedy i gdzie taki pokaz mógł mieć miejsce. Fakt24.pl pokusił się na spekulacje i doszedł do wniosku, że być może zdarzyło się to podczas ostatniej wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Ministerstwie Kultury, gdy razem z ministrem Piotrem Glińskim prezes PiS miał oglądać debatę w Parlamencie Europejskim. Spotkanie – jak czytamy w "Fakcie" – trwało cztery godziny i właśnie wtedy Kaczyński mógł mieć okazję zobaczenia filmu.

W rozmowie z dziennikiem wiceszef resortu Jarosław Sellin stwierdził, że nic na ten temat nie wie. Podobnie zareagował scenarzysta Maciej Pawlicki. – To kompletna bzdura. Film jest w procesie produkcyjnym, pierwsze pokazy będą w marcu – powiedział.

Odtwórca jednej z głównych ról, Jerzy Zelnik, powiedział naTemat, że również nic na ten temat nie wie. – Zdjęcia do filmu "Smoleńsk" zakończyły się w kwietniu ubiegłego roku. Z tego co wiem, wciąż trwa bardzo długi proces postprodukcyjny – usłyszeliśmy.

Przypomnijmy, już przed miesiącem pisaliśmy, że film ma mieć premierę na przełomie marca i kwietnia. Data ta kilkukrotnie była przekładana. Z jednak strony pojawiały się problemy związane z samą produkcją, z drugiej twórcy „nie chcieli wchodzić w kontekst kampanii wyborczej”.
źródło:Fakt24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta