Wiktor Zborowski bez litości dla minister edukacji z PiS-u. "Ona nie wie co ma wiedzieć, bo nie spytała prezesa"

Wiktor Zborowski z sarkazmem broni minister edukacji. Jego zdaniem Anna Zalewska z pewnością zna historię, ale nie wie co na to powie Jarosław Kaczyński.
Wiktor Zborowski z sarkazmem broni minister edukacji. Jego zdaniem Anna Zalewska z pewnością zna historię, ale nie wie co na to powie Jarosław Kaczyński. Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Wiktor Zborowski z sarkazmem komentuje "show" minister Anny Zalewskiej, która stawiała pod znakiem zapytania ustalenia w sprawie pogromów w Jedwabnem czy Kielcach. Zdaniem aktora minister doskonale wie, jak było, ale nie zna stanowiska Jarosława Kaczyńskiego. Dodaje, że jak się dowie, co ma na ten temat wiedzieć, wtedy będzie wiedziała co powiedzieć.


– Proszę nie oskarżać pani minister o brak wiedzy w kwestii Jedwabnego i pogromu kieleckiego –Wiktor Zborowski, tak zaczął swój wpis na profilu.

Aktor trafnie oddał sytuację w szeregach partii i w rządzie. Jednym słowem wszystko zależy od zdania prezesa PiS. Zborowski bez litości odsłania ten mechanizm.

– Pani nie wie, co wie na ten temat poseł Kaczyński, i w związku z tym co ma wiedzieć. Jak pani minister edukacji dowie się co ma na ten temat wiedzieć, wtedy będzie wiedziała co ma powiedzieć – komentuje.

Minister edukacji, Anna Zalewska gościła u Moniki Olejnik i kilkakrotnie zaskoczyła dziennikarkę i widzów. Najpierw uznała, że pasażerowie Tu-154 "polegli" pod Smoleńskiem, później sugerowała, że w Jedwabnem i Kielcach Żydów zabijali nie tylko Polacy, na koniec dodając, że prezydent USA Barack Obama nie był w Warszawie zaniepokojony konfliktem wokół TK, a nawet chwalił PiS.

Tytuł naszego artykułu chyba oddaje stanowisko naTemat.pl o postawie Anny Zalewskiej: – Minister Ignorancji Narodowej. Po występie w "Kropce nad i" Anna Zalewska powinna się podać do dymisj.

Napisz do autora: wlodzimierz.szczepanski@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi