I tyle był wart znak pokoju Wałęsy i Dudy... Były prezydent grozi obecnemu "oddaniem pod sąd międzynarodowy"

Były prezydent Lech Wałęsa grozi prezydentowi Andrzejowi Dudzie sądem.
Były prezydent Lech Wałęsa grozi prezydentowi Andrzejowi Dudzie sądem. Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Zaledwie kilka dni temu były prezydent Lech Wałęsa i obecna głowa państwa Andrzej Duda uścisnęli sobie dłonie w podczas nabożeństwa z okazji 36. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku. Ten znak pokoju okazał się jednak niewiele warty. W sobotę Lech Wałęsa opublikował oświadczenie, w którym grozi prezydentowi Dudzie spotkaniem w sądzie.


Lechowi Wałęsie chodzi oczywiście o wypowiedzi Andrzeja Dudy, w których można było doszukać się sugestii, iż twórca "Solidarności" współpracował z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa. "Nie miałem nic wspólnego ze współpracą. Poderwaliście mi autorytet. Poniżyliście mnie wobec świata" - napisał.

Przypomnijmy, iż taki scenariusz po "pojednaniu" prezydentów w Gdańsku wróżyliśmy w naTemat już kilka dni temu. "Zachwyt nad tym drobnym gestem wiele mówi o dramatycznym stanie naszego życia publicznego. I o tym, jak bardzo potrzebna jest jego naprawa. Ale jej nie będzie.(...) Dlaczego nie będzie żadnego wielkiego pojednania? Bo to katolicyzm na pokaz. Wątpię, by poziom nienawiści i zaciekłości po obu stronach spadł chociaż o milimetr" - komentował Kamil Sikora.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...