To on wypełni lukę po Macieju Orłosiu? Dziennikarz sportowy TVP nowym prowadzącym "Teleexpress"

Rafał Patyra od listopada jednym z prowadzących "Teleexpressu".
Rafał Patyra od listopada jednym z prowadzących "Teleexpressu". Fot. Screen z YouTube
Rafał Patyra, dziennikarz sportowy TVP, od listopada będzie jednym z prowadzących "Teleexpressu". Zastąpi Martę Piasecką, która wybiera się na urlop macierzyński. Ale trudno uniknąć wrażenia, że kierownictwo programu wciąż szuka osobistości, która wypełni lukę po Macieju Orłosiu.


Patyra nie kojarzy się z dziennikarstwem informacyjnym, dotąd jego twarz widownia oglądała głównie na antenie TVP Sport. Z telewizją publiczną związany jest od 13 lat, sport był jego działką wcześniej m.in. w TV Puls oraz TVN.

Jego nagły transfer do "Teleexpressu" ma być związany z faktem, że Marta Piasecka, nowa twarz programu, bierze urlop macierzyński. Trudno jednak nie zastanawiać się, czy decyzja o powierzeniu roli prowadzącego Patyrze to efekt odejścia Macieja Orłosia – kierownictwo programu wciąż potrzebuje kogoś, kto go zastąpi.

Pza tym w ramach ostatniej "czystki" pracę - po prawie 10 latach - stracili tam Krzysztof Nakonieczny i Tomasz Frankowski. – Nie wiem, na jakiej podstawie pan Pobudzin zwolnił chłopaków. Włączyłem ostatnio "Teleexpress" i nie byłem w stanie obejrzeć go do końca – mówił nam Piotr Maślak, były dziennikarz TVP.


"Teleexpress" dwa miesiące temu opuścił Maciej Orłoś. Zdaje się, że widzowie odeszli razem z nim - we wrześniu program oglądało 2,41 mln widzów. Serwis zaczął tracić tuż po tym jak redakcję przejął Klaudiusz Pobudzin.

źródło: wirtualnemedia.pl

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...