Takiej rekrutacji jeszcze w spółkach Skarbu Państwa nie było. 5 tys. zł za polecenie kandydata na pracownika

Takiej rekrutacji jeszcze w spółkach Skarbu Państwa nie było. 5 tys. zł za polecenie kandydata na pracownika
Takiej rekrutacji jeszcze w spółkach Skarbu Państwa nie było. 5 tys. zł za polecenie kandydata na pracownika Fot. screen Twitter/PWPW_SA
Metoda nietypowa, ale na świecie już stosowana. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych parę dni temu rozpoczęła rekrutację pracowników. Nie daje żadnych ogłoszeń. Czeka aż pracownicy PWPW S.A. sami zgłoszą kandydatów. Jeśli kandydat się sprawdzi, zgłaszający pracownik zarobi na tym 5 tys. zł.


O takim naborze pracowników dowiedział się portal tvn24bis.pl. PWPW S.A. zachwala tę metodę przekonując, że zaoszczędzi na rekrutacji nawet 200 tys. zł. Tyle musiałaby bowiem zapłacić firmom doradczym za znalezienie 50 odpowiednich osób do działu IT.
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Aktualnie rekrutacja w obszarze IT w PWPW, wiąże się ze współpracą z firmami doradztwa personalnego, a koszt zrekrutowania jednej osoby stanowi wyższą kwotę od zaproponowanej w ramach nagrody za rekomendowanie kandydata do pracy.

tvn24bis.pl
Jak to się będzie odbywać? Pracownik, który zgłosi kolegę, czy koleżankę do pracy w PWPW nie od razu dostanie obiecane 5 tys. zł. Kandydat musi się sprawdzić, zostać zatrudniony i przepracować przynajmniej pół roku. Dopiero po 6 miesiącach 5 tys. zł wpłynie na konto rekomendującego. Ważne jest też to, że swoich znajomych nie mogą rekomendować osoby z zarządu, rady nadzorczej, czy działu HR.

W Polsce taki system motywacyjny to nowość. PWPW przypomina jednak, że system employee referral jest na świecie znany dość dobrze i szczególnie w branży informatycznej stosowany często.

PWPW to jedna z najważniejszych spółek Skarbu Państwa. Zajmuje się produkcją banknotów i dokumentów. W ostatnich miesiącach było o niej parę razy dość głośno: gdy zapowiedziała bojkot "Newsweeka" po pytaniach dziennikarza, które się nie spodobały władzom firmy, czy gdy PWPW wsparła wydanie książki o Lechu Kaczyńskim. Tydzień temu Kamil Sikora pisał o tym, że spółka ta nie chce ujawnić swoich wydatków na prawników, jakby zapominając, że jest spółką Skarbu Państwa.

źródło: tvn24bis.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Aktor, któremu na bank się udało. Lech Dyblik o tym, jak odbić się od dna i... ganiać Malkovicha
0 0Ciężarna Joanna Krupa całkowicie naga na okładce "Wprost". Stanęła w obronie LGBT
Unum 0 0Nie wszystkie ubezpieczenia chronią przez całe życie. Jak wybrać polisę, która nie wygasa
0 0Smutni 30- i 40-letni. Wyniki światowych badań dają do myślenia
NEWSWEEK 0 0Polskę czeka kryzys senioralny? Władze ignorują poważną zmianę demograficzną
0 0Kuchciński odnalazł się po aferze samolotowej. Dostał "zadanie specjalne"
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta