Jest dowód, że poseł Piotrowicz kręci. Nie zgadzają się daty, o których mówił były PRL-owski prokurator

Jest dowód, że poseł Piotrowicz kręci. Nie zgadzają się daty, o których mówił były PRL-owski prokurator
Jest dowód, że poseł Piotrowicz kręci. Nie zgadzają się daty, o których mówił były PRL-owski prokurator Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Stanisław Piotrowicz próbuje przekonać społeczeństwo, że choć w stanie wojennym był nagradzanym przez reżim prokuratorem, to w rzeczywistości współpracował z opozycją. Tyle że po raz kolejny dokumenty dowodzą, że rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej.


Jak pisaliśmy, w obronie posła PiS stanęła działaczka krośnieńskiej "Solidarności". Zofia Jankowska uważa ostatnie doniesienia na temat pracy Piotrowicza na stanowisku prokuratora za nagonkę i lincz na uczciwym człowieku. Według jej relacji, ówczesny prokurator zrobił wszystko, by nie było dowodów na jej opozycyjną działalność.

To "świadectwo przyzwoitości" wydał Stanisławowi Piotrowiczowi portal braci Karnowskich, wPolityce.pl. Przytoczył też wypowiedź samego posła, który oświadczył, że pamięta sprawę Zofii Jankowskiej, że był to rok 1982, a potem spotkały go za to represje i został zdegradowany. Brzmi wiarygodnie, gdyby nie fakt, że według danych z zasobów IPN sprawa Zofii Jankowskiej miała miejsce 3 lata później.
W internecie od razu posypały się komentarze. – Poseł Piotrowicz ciągle kręci i kłamie. Czy PiS nadal będzie nam wmawiał że to zasłużony opozycjonista a nie prokurator stanu wojennego? – pytał na Twitterze Sławomir Neumann z PO.

To już kolejny raz kiedy słowa Piotrowicza nie zgadzają się z tym, co jest w dokumentach. Ostatnio podczas ostatniej awantury w Sejmie jeden z posłów PiS powołał się na Antoniego Pikula, którego Piotrowicz miał uratować przed skazaniem. Ale były opozycjonista mówi, że to nieprawda, a na akcie oskarżenia, wbrew słowom Piotrowicza, był jego podpis. Coraz częściej, także w kręgach prawicy, mówi się, że misja Piotrowicza dobiegła końca.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Ten wywiad poruszył Brytyjczyków, ale nie wszystkim się spodobał
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy