Spontaniczna demonstracja poparcia dla rządu i PiS? Wolne żarty - partia będzie zwozić zwolenników autobusami

PiS zwozi autokarami swoich zwolenników na wiec poparcia dla rządu. Zdjęcie z marszu 13 grudnia 2015 roku.
PiS zwozi autokarami swoich zwolenników na wiec poparcia dla rządu. Zdjęcie z marszu 13 grudnia 2015 roku. Fot. Adam Stępień / AG
Po nic nie wnoszącym orędziu Beaty Szydło i równie nic nie znaczącym oświadczenia Andrzeja Dudy Prawo i Sprawiedliwość przenosi spór na ulicę. W niedzielę organizuje "spontaniczny" protest poparcia dla rządu i prezydenta. Tak spontaniczny, że posłowie organizują transport dla swoich zwolenników.

Prawo i Sprawiedliwość próbuje odzyskać inicjatywę po kompromitujących wydarzeniach z piątku i soboty. Zaczęło się niemrawo: oświadczenie wydał Andrzej Duda, orędzie odczytała Beata Szydło, a Stanisław Karczewski zwołał dziennikarzy na konsultacje, które służyły tylko temu, by pokazać, że PiS coś robi.
Teraz środowiska skupione wokół partii rządzącej przenoszą spór na ulicę. Na godz. 16 Kluby "Gazety Polskiej" wzywają swoich zwolenników pod Pałac Prezydencki. Chcą tam wyrazić poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości i rządu Beaty Szydło.

Ale po klęsce frekwencyjnej 13 grudnia PiS stawia na mobilizację. Posłowie partii Jarosława Kaczyńskiego organizują dla swoich działaczy i zwolenników transport do Warszawy. Jak pisaliśmy w naTemat zwolenników PiS mogą wesprzeć także kibole. Niestety to może oznaczać dalsze zaostrzanie emocji.

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...