Janusz Korwin-Mikke surowo ukarany przez Parlament Europejski. Polak straci pieniądze i inne intratne prawa europosła

Polski europoseł Janusz Korwin-Mikke słono zapłaci za seksistowskie komentarze wygłaszane w Parlamencie Europejskim.
Polski europoseł Janusz Korwin-Mikke słono zapłaci za seksistowskie komentarze wygłaszane w Parlamencie Europejskim. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Unia Europejska jest słaba i potrafi odcinać się tylko pustymi słowami? Jak bardzo to mylna opinia właśnie przekonał się europoseł Janusz Korwin-Mikke. Za swój komentarz o tym, że kobiety powinny być gorzej wynagradzana, bo są "słabsze, mniejsze i mniej inteligentne" właśnie został surowo ukarany przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiej Antonio Tajaniego.

– Nie będę tolerował takiego zachowania – oznajmił Włoch we wtorkowe popołudnie. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego pokreślił, że słowa Polaka o kobietach były tym bardziej oburzające, iż uderzały w absolutnie podstawowe wartości Unii Europejskiej. Na słowach się jednak nie skończyło. Na 30 dni Janusz Korwin-Mikke utraci prawo do pobierania diet poselskich. Przez 10 dni obejmuje go też zakaz prowadzenia aktywności parlamentarnej.

Aż przez kolejny rok najsłynniejszy obecnie polski europoseł nie będzie mógł też reprezentować Parlamentu Europejskiego na zewnątrz. Co oznacza odebranie mu prawa do udziału we wszelkich podróżach, szczytach, forach i innych inicjatywach międzynarodowych w charakterze europosła. Utratą znaczniej części miesięcznego wynagrodzenia i innych intratnych praw Janusz Korwin-Mikke przypłacił słowa, które wypowiedział podczas niedawnej europarlamentarnej debaty na temat różnic w zarobkach kobiet i mężczyzn. – To oczywiste, ze kobiety muszą zarabiać mniej, bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne – oznajmił Polak.
Już wówczas natychmiastową odpowiedź Janusz Korwin-Mikke usłyszał od europosłanki Iratxe García Pérez. – Wiem, że to boli i że to pana martwi, że dziś kobiety mają prawo zasiadać w tej izbie, żeby reprezentować obywateli na tych samych prawach, co pan. Jestem tu, żeby bronić europejskich kobiet przed takimi mężczyznami – grzmiała oburzona Hiszpanka.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: Europa.eu
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...