"Kuchciński ukarał finansowo posłów PO. Na zdrowie Marszałku...". Sławomir Nitras donosi o zemście PiS za 16 grudnia

Sławomir Nitras informuje o karach finansowych nałożonych przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego na posłów Platformy Obywatelskiej.
Sławomir Nitras informuje o karach finansowych nałożonych przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego na posłów Platformy Obywatelskiej. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość nie może łatwo odebrać Platformie Obywatelskiej rosnącego poparcia, ale nerwy stracone przez opozycję postanowiło odbić sobie w inny sposób. Jak poinformował poseł Sławomir Nitras, on i inni politycy PO uczestniczący w protestach przeciwko autorytarnym działaniom PiS zostali ukarania finansowo.


Z informacji przekazanych przez Sławomira Nitrasa wynika, iż jak na razie do polityków opozycji dotarła jedynie wiadomość o tym, iż decyzją marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego zostaną ukarani finansowo. O tym, jak wiele pieniędzy mają stracić, poseł Platformy Obywatelskiej nie został jeszcze poinformowany.
W ten sposób Prawo i Sprawiedliwość bierze oczywiście odwet za wydarzenia z 16 grudnia ubiegłego roku, gdy prodemokratyczna opozycja stanowczo zaprotestowała przeciwko autorytarnym działaniom partii rządzącej. Przypomnijmy, iż główną osią tamtego sporu było ograniczenie swobody dziennikarzy pracujących w parlamencie i wykluczenie z obrad posła PO Michała Szczerby za słowa "Panie Marszałku kochany, muzyka łagodzi obyczaje...".


Z perspektywy czasu wyraźnie widać, iż popełnione wówczas błędy zapoczątkowały kłopoty PiS i stały się katalizatorem wzrostu poparcia dla PO. Po przegranej ekipy "dobrej zmiany" na wojnie przeciwko Donaldowi Tuskowi i Unii Europejskiej problemy rządzących tylko się pogłębiły.


Jak informowaliśmy w naTemat, najnowsze sondaże wskazują, iż PO popiera dziś podobny odsetek Polaków co PiS. W ostatnim badaniu IPSOS oddanie głosu na formację Jarosława Kaczyńskiego deklarowało 32 proc. respondentów, a 28 proc. wskazało na partię Grzegorza Schetyny. Podobne wyniki przedstawiał wcześniej IBRiS, według którego PiS popiera dziś 29 proc. Polaków, a PO 27 proc. Platforma zaś nabrała wiatru w żagle – dziś, tak jak zapowiadała, złożyła wniosek o wotum nieufności wobec rządu PiS.


Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...