Opozycja mówi jak jest? "Prezydent został zbesztany przez Kaczyńskiego, przestraszył się Macierewicza"

Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Minął dzień od spotkania Andrzeja Dudy z Antonim Macierewiczem. Mimo iż prezydent przekonywał, że wszystko między nimi jest w porządku, nie przekonało to wcale polityków opozycji. – Prezydent został zbesztany przez prezesa Kaczyńskiego, przestraszył się ministra Macierewicza – stwierdził w Radiu Zet Robert Tyszkiewicz (PO).


Działacze Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej nie zostawili suchej nitki na Andrzeju Dudzie. Podczas "Śniadania w Radiu Zet" padło mocne zdanie o tym, że prezydent boi się ministra obrony. – Wycofał się na poprzednie pozycje, czyli twierdzenia, że nic się nie dzieje – mówił Tyszkiewicz.

Spotkanie Dudy i Macierewicza odbyło się w piątek po południu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Obecni byli tam też przedstawiciele BBN, sił zbrojnych i kierownictwa resortu obrony. Wcześniej przez kilka tygodni głowa państwa i minister kontaktowali się listownie.

– Od wielu miesięcy prezydent spotyka się z lawiną krytyki z uwagi na swą bezużyteczność, jeśli chodzi o obronę bezpieczeństwa. W spotkaniu z szefem MON chodziło o podreperowanie wizerunku Andrzeja Dudy – powiedziała z kolei Kamila Gasiuk-Pichowicz. Jak pisaliśmy, Macierewicz miał zapewnić prezydenta, że "wszystko idzie zgodnie z planem". O braku konfliktu między nimi zapewniała także Beata Szydło.


źródło: radiozet.pl

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki