Gotują pod TVP w solidarności z Makłowiczem. A w Dwójce pokazali... jego program

Pod siedzibą TVP trwa "wielkie gotowanie" fanów zwolnionego Makłowicza.
Pod siedzibą TVP trwa "wielkie gotowanie" fanów zwolnionego Makłowicza. Fot. Screen z FB
W niedzielę o godz. 11.00 rozpoczęło się gotowanie w obronie zwolnionego z TVP Roberta Makłowicza. Wydarzenie odbywa się pod siedzibą telewizji na ul. Woronicza 17. A stoi za nim Filip Chmielewski, student Politechniki Poznańskiej.


"Nasze wydarzenie ma dwa podstawowe cele. Pierwszym jest, oczywiście, wyrażenie solidarności z Robertem Makłowiczem i dezaprobaty wobec okoliczności zerwania z nim współpracy przez TVP oraz ogólnej polityki prowadzonej przez władze mediów publicznych" – tłumaczył na Facebooku Chmielewski. – Drugim celem jest pokazanie, że w naszym kraju możliwe jest wyrażanie swoich poglądów na publiczne tematy bez agresji i nienawiści" – dodał.

LIVE Spadki jakości są spowodowane jakością mobilnego internetu

Opublikowany przez Łukasz Jan Ruszkiewicz na 2 kwietnia 2017
Jak na razie tłumów przed TVP nie ma. Obecni uczestnicy gotują samodzielnie, od organizatorów dostając wsparcie w postaci stołów, kuchenek czy naczyń. "Przygotowujemy dla Was kilka różnych atrakcji. Będziecie mieli okazję zarówno sprawdzić swoją wiedzę na tematy kulinarne, jak i ją poszerzyć" – mogli dowiedzieć się kilka dni temu ze strony wydarzenia. Namawia się ich też do częstowania jedzeniem przechodniów. Tymczasem Dwójka pokazała w południe "Podróże z Makłowiczem". Godzinę później służby porządkowe rozstawiły ogrodzenie wokół budynku.

Naczelny kucharz telewizji publicznej w połowie marca zobaczył spot ze swoim udziałem i oświadczył, że zmanipulowano jego słowa – Uważam, że poziom programów informacyjnych w TVP w tej chwili jest najgorszy, najbardziej stronniczy od 1989 roku. To jest jasne dla każdego inteligentnego człowieka, niezależnie od tego, jakie ma poglądy. Bo tu w ogóle nie o poglądy chodzi, ale o pewnego rodzaju przyzwoitość i standardy – mówił Darii Różańskiej. Dziś już w TVP nie pracuje.

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • TVP
Trwa ładowanie komentarzy...