Polacy przestają wierzyć w zamach w Smoleńsku. Coraz więcej jest przekonanych, że 10 kwietnia wydarzył się wypadek

Większość Polaków uważa, że w Smoleńsku zdarzył się wypadek – wynika z sondażu "Rzeczpospolitej".
Większość Polaków uważa, że w Smoleńsku zdarzył się wypadek – wynika z sondażu "Rzeczpospolitej". Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta
Wyniki tego sondażu mogą nie spodobać się zwolennikom teorii spiskowych, którzy za wszelką cenę próbują udowodnić, że w Smoleńsku miał miejsce zamach. Wszelkie próby zdają się na nic, gdyż Polacy przestają w to już wierzyć. Tak wynika z najnowszego sondażu zleconego przez "Rzeczpospolitą". Ponad połowa badanych uważa, że 10 kwietnia 2010 roku wydarzył się wypadek. Co więcej, grupa takich osób rośnie.


Im więcej PiS mówi o zamachu, tym mniej ludzi w to wierzy. Takie można odnieść wrażenie, patrząc na wyniki sondażu IBRIS, przeprowadzonego na zlecenie "RZ". Nie tylko bowiem liczba zwolenników wypadku rośnie. Maleje też liczba tych, którzy do tej pory w zamach wierzyli. Czyli najtwardszego elektoratu PiS.

"Rz" porównuje najnowsze badania do podobnych, przeprowadzonych w 2015 roku. Wtedy w to, że w Smoleńsku zdarzył się nieszczęśliwy wypadek wierzyło 46, 5 proc. badanych, teraz uważa tak już ponad 51 proc. Dwa lata temu w zamach wierzyło z kolei 15, 6 proc. badanych, dziś – niewiele ponad 14 procent.

Okazuje się też, że Polacy na ogół źle oceniają pracę komisji Antoniego Macierewicza. Aż 55 proc. badanych wręcz zdecydowanie źle. Tylko 6 proc. osób powiedziało, że ocenia jej pracę zdecydowanie dobrze.

Ciekawe, jaki byłby wynik sondażu, gdyby został przeprowadzony dziś. W momencie, gdy już wiemy, że PiS znalazł nowych winnych katastrofy. Gdy potwierdziły się informacje ujawnione przez naTemat, że prokuratura postanowiła przedstawić zarzuty umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lotniczym dwóm rosyjskim kontrolerom lotów i trzeciej osobie.


źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ