Macierewicz coraz mocniej rozpycha się w rządzie. Chce rozmontować inny resort i "dbać" o bezpieczeństwo internautów

Szef MON nieustannie powiększa swoje wpływy.
Szef MON nieustannie powiększa swoje wpływy. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Szef MON chce przejąć od minister cyfryzacji uprawnienia dotyczące cyberbezpieczeństwa – podaje RMF FM. Szefowa resortu Anna Streżyńska nie chce się jednak na to zgodzić. Zapowiada się więc na nowy konflikt w rządzie, a sam Macierewicz po raz kolejny dowiódł, że nieustannie dąży do powiększenia swoich wpływów.


Według dziennikarzy tej stacji radiowej działania Macierewicza to bezpośredni efekt przejęcia przez MON ważnej spółki telekomunikacyjnej Exatel. Rządzą nią były szef rządowego Centralnego Ośrodka Informatyki Nikodem Bończa Tomaszewski (jako prezes) i były wiceminister cyfryzacji Szymon Ruman (zajmujący się kontaktami z administracją publiczną). Obaj skonfliktowani ze Streżyńską.

Do szefa MON szybko dotarły informacje, że w ocenie Tomaszewskiego i Rumana minister Streżyńska nie poradzi sobie z cyberobroną państwa. Antoni Macierewicz nie czekał – błyskawicznie wyczuł okazję do powiększenia swoich wpływów.

Na utratę swoich kompetencji nie chce się jednak zgodzić Streżyńska. Możemy się więc spodziewać, że niedługo dojdzie do poważnego konfliktu w gabinecie Beaty Szydło.

Szef MON w ostatnim czasie coraz mocniej zaznacza swój obszar wpływów. Jest niepodzielnym władcą wojska, w czym niespecjalnie przeszkadza mu prezydent Duda, ostatnio okazało się również, że zasadza się na polskie przedsiębiorstwa. Jak pisaliśmy, jeśli Macierewicz zrealizuje swoje plany, wszystkie spółki umieszczone w rejestrze firm o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym będą musiały niemal za darmo wykonywać polecenia ministra MON. A to oznacza dużą władzę w rękach jednego polityka.

Źródło: RMF FM

Napisz do autora: piotr.rodzik@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!