"To zahacza już o zbrodnię stanu". Prof. Rzepliński nie przebiera w słowach komentując działania Antoniego Macierewicza

Prof. Rzepliński ocenił, że zmiany w armii zahaczają o zbrodnię stanu
Prof. Rzepliński ocenił, że zmiany w armii zahaczają o zbrodnię stanu Fot. Adam Stepien / Agencja Gazeta
Były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński w środę ostro skomentował między innymi czystki przeprowadzane przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza w Wojsku Polskim. – To co dzieje się wokół polskiej armii zahacza o zbrodnię stanu – podkreślił w "Faktach po faktach" na antenie TVN24.

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego nie ma wątpliwości, że czystki Antoniego Macierewicza w armii są szkodliwe dla państwa. – To, co się dzieje wokół armii, wybitnych polskich generałów, wykształconych – także w uczelniach brytyjskich, amerykańskich – co się dzieje z tworzeniem korpusu obrony terytorialnej i cel tego korpusu, co się dzieje wokół wycofywania Polski także ze struktur NATO i tworzących się struktur wojskowych UE, zahacza już o zbrodnię stanu – grzmiał prof. Andrzej Rzepliński.

Warto przypomnieć, że według podsumowań samego Ministerstwa Obrony Narodowej w Sztabie Generalnym zmiany objęły aż 90 proc. stanowisk dowódczych, a w Dowództwie Generalnym 82 proc. Ze służby odeszło albo musiało odejść prawie 30 generałów i ponad 250 pułkowników. A to pewnie jeszcze nie koniec...

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...