Beata Szydło przedstawia spiskową teorię. "Uaktywniły się siły, które chcą rozbić Polski rząd"

Beata Szydło przedstawia spiskową teorię. "Uaktywniły się siły, które chcą rozbić Polski rząd"
Beata Szydło przedstawia spiskową teorię. "Uaktywniły się siły, które chcą rozbić Polski rząd" Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Co to za tajemnicze siły? O tym szefowa rządu wprost nie mówi. W wywiadzie dla portalu wPolityce.pl Beata Szydło zasugerowała, że są to jakieś "zagraniczne ingerencje". A ich celem jest to, by uderzyć w jej rząd.

Premier Szydło udzieliła tego wywiadu tuż po powrocie z Hanoweru, gdzie wzięła udział w prestiżowych Targach Innowacyjnych Technologii Przemysłowych i gdzie spotkała się m.in. z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Dziennikarz z redakcji braci Karnowskich zapytał ją m.in. o sprawę doniesień "Rzeczpospolitej", że dni Witolda Waszczykowskiego w rządzie są policzone i szef MSZ wkrótce zmieni posadę. Specjalista od gaf i wpadek miałby zostać ambasadorem Polski przy ONZ. Premier Szydło tym spekulacjom zaprzeczyła. I wysnuła przy tym spiskową teorię, kto te plotki może rozsiewać.

Zaczynam podejrzewać, że komuś naprawdę zależy na tym, żeby uderzać teraz w Polski rząd. Podczas rozmowy z panią kanclerz mówiłyśmy dużo o zewnętrznych ingerencjach w proces wyborczy w różnych krajach. I mam wrażenie, że w tej chwili w Polsce uaktywniły się siły, które chcą rozbić Polski rząd. Więcej, chcą rozbić środowisko, które rządzi. Mieliśmy ataki na ministra Macierewicza, teraz atak na ministra Waszczykowskiego. I to w momencie, gdy zbliża się głosowanie w ONZ, które zdecyduje o przyznaniu nam statusu niestałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. W tym momencie mamy powtarzanie sugestii o dymisji. Trudno się pełni funkcję, gdy jest się stale atakowanym.

Beata Szydło w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl
No tak, pewnie lepiej wierzyć w spiskowe teorie niż zauważyć ewidentne błędy popełniane przez podległych sobie ministrów.

 źródło: wPolityce.pl
Trwa ładowanie komentarzy...