To się w głowie nie mieści. Kupcy z Wadowic piszą list do Kaczyńskiego - skarżą się na lokalnych radnych PiS

To się w głowie nie mieści. Kupcy z Wadowic piszą list do prezesa Kaczyńskiego, skarżąc się na lokalnych radnych PiS
To się w głowie nie mieści. Kupcy z Wadowic piszą list do prezesa Kaczyńskiego, skarżąc się na lokalnych radnych PiS Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
No, a najdziwniejsze jest to, czego dotyczy skarga – otóż lokalni politycy PiS próbują w Wadowicach przeforsować takie zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, aby umożliwić powstanie galerii handlowej z niemieckim sklepem Kaufland. Na ich czele stoi przewodnicząca Rady o nazwisku Kaczyńska. W obronie polskiej ziemi zaś staje burmistrz Wadowic, czyli popierany m.in. przez Ruch Palikota Mateusz Klinowski.


W tej historii absurd goni absurd. I trudno uwierzyć, że wszystko to rozgrywa się w rodzinnym mieście Jana Pawła II. Bo deklarujący przywiązanie do wartości i polskości politycy PiS postępują tu tak, jakby zupełnie pomieszały się im role.

To chyba jedyny taki przypadek w Polsce, ale Wadowice zawsze były inne. Zofia Kaczyńska i pozostali radni z klubu PiS złożyli projekt uchwały, który ma zlikwidować tereny przemysłowe w Wadowicach i umożliwić powstanie supermarketu Kaufland. Czytaj więcej

inicjatywawadowice.pl
Jak pisze portal inicjatywawadowice.pl, galeria handlowa wraz z supermarketem Kaufland miałaby powstać na terenach po dawnej fabryce zbrojeniowej Bumar. Inwestorem zaś miałaby być "tajemnicza spółka, należąca do oskarżonego o podatkowe oszustwa Norwega".

Radna Zofia Kaczyńska i pozostali członkowie klubu PiS domagają się budowy niemieckiego supermarketu, na którym zarobi spółka Norwega oskarżanego o oszustwa. Rodzimi kupcy protestują.

Opublikowany przez Inicjatywa Wolne Wadowice na 14 kwietnia 2017
Na korzystne dla niej rozstrzygnięcia w planie zagospodarowania przestrzennego wadowicka Rada Miasta zgodziła się w poprzedniej kadencji, w ostatnim dniu urzędowania. Wówczas już wiadomo było, że dotychczasowa burmistrz Wadowic Ewa Filipiak z PiS (obecnie posłanka) będzie musiała przekazać władzę w mieście Mateuszowi Klinowskiemu. Nowa Rada Miasta projekt ten zablokowała, wstrzymując przekwalifikowanie gruntów, zaś nowy burmistrz zablokował ulgi podatkowe dla tej spółki liczące setki tysięcy złotych.


Radni PiS jednak nie odpuścili. Na sesji Rady Miasta Wadowic w maju ma powrócić dyskusja o tym, aby na terenach przemysłowych mogła powstać galeria handlowa. Portal wadowiceonline.pl informuje, że kupcy z Wadowic, którzy obawiają się, że galeria z supermarketem ich finansowo wykończy, postanowili chwycić się ostatniej deski ratunku. A tą deską – jak uznali – może być tylko prezes Prawa i Sprawiedliwości, który jako jedyny może zdyscyplinować samorządowców z jego partii. Protest ten został wysłany także do premier Beaty Szydło oraz do posła Marka Polaka. Podpisało się pod nim 126 kupców z Wadowic. Z nadzieją, że władze PiS staną w obronie rodzimej przedsiębiorczości.

Wadowiccy kupcy mają żal do lokalnych radnych PiS i proszą o interwencję u samego prezesa Kaczyńskiego w sprawie...

Opublikowany przez WadowiceOnline.pl na 27 kwietnia 2017
Inwestor skarży się, że ziemię kupił 5 lat temu z myślą o budowie galerii handlowej, a teraz – przez działania nowych władz Wadowic – ma związane ręce. Zapewnia przy tym, że galeria da nowe miejsca pracy w sklepach, czy też w planowanej restauracji McDonald's, deklaruje, że chętnie pod dach galerii przygarnie też protestujących kupców. Ci zaś nie kryją rozgoryczenia.

Cała sprawa jest tym bardziej dla nas szokująca, ponieważ prawdopodobnie jest to pierwszy taki przypadek w Polsce, aby radni PiS z przewodniczącą klubu Zofią Kaczyńską na czele złożyli projekt uchwały, która ma zlikwidować tereny przemysłowe w Wadowicach i umożliwić powstanie ogromnego supermarketu i galerii handlowej. Przez tą nieodpowiedzialną decyzję pracę może stracić kilkaset osób (...). Jesteśmy zażenowani postawą Radnych z wadowickiego Klubu Prawa i Sprawiedliwość, dlatego uprzejmie prosimy o interwencję w tej priorytetowej dla nas sprawie.

list protestacyjny wadowickich kupców
Kilka miesięcy temu, gdy pisaliśmy o "nieświętych władzach świętych miast", burmistrz Klinowski wyjaśniał, jak to się stało, że on – ateista – wygrał wybory w Wadowicach: "Po prostu, ludzie mieli dość istniejącego tu od lat układu wspieranego przez PiS i PO. Ten układ doprowadził miasto do takiego stanu, że mieszkańcy zrozumieli, iż ideologia nie ma tu żadnego znaczenia". Dziś, w sprawie galerii z niemieckim supermarketem, dla radnych PiS ideologia też najwyraźniej żadnego znaczenia nie ma.

 źródło: wadowiceonline.pl; inicjatywawadowice.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!

O TYM SIĘ MÓWI

0 0Elitarna grupa zaczyna szukać Woźniaka-Staraka. Jeden z nurków zdradza szczegóły
0 0Co dalej z poszukiwaniami Woźniaka-Staraka? Mamy najnowszy komentarz policji
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"