Cypis, oddaj mi te kilka minut życia, które poświeciłem na wysłuchanie twojej "muzyki"! Bardzo subiektywna recenzja

Kilka słów, jak straciłem kilka minut na zapoznanie się z twórczością Cypisa Solo.
Kilka słów, jak straciłem kilka minut na zapoznanie się z twórczością Cypisa Solo. Fot. screen/facebook.com/cypisolo
Popek był królem gimbazy, ale zdetronizował go władca podstawówek Cypis Solo. Wkrótce – po reformie minister Zalewskiej – zostanie nawet imperatorem tych szkół. Ile można zmieścić wulgaryzmów w trzech minutach, wie tylko Cypis. Bardziej żenujący są chyba tylko słuchacze na poważnie traktujący tę muzykę.


– "Jesteś k... a na imprezie, więc się ruch...aj się ile wlezie" – znajomy zacytował mi jeden z utworów Cypisa Solo. Jak sprawdziłem później, słowa pochodzą z utworu o tytule "6 dzień tygodnia". Dotychczas ten przebój miał ponad 26 mln wyświetleń. Znajomy, jako stary kibol, odporny jest na "polszczyznę" w takim wydaniu. Przyznał jednak, że mina mu zrzedła, gdy okazało się, że jego 10-letniemu synowi jest dobrze znana twórczość Cypisa. – Swego czasu wybuchła afera, gdy w jakiejś szkole puścili Popka "Kręć du...ą swoją". Cypis przebija poprzednika – stwierdził.

Dostałem koronę KRÓLA PODSTAWÓWEK

Opublikowany przez Cypis Solo na 29 kwietnia 2017
Po takiej rekomendacji znajomego z ciekawości odpaliłem "jutuba". No i... Przepis Cypisa na sukces był jeszcze prostszy niż u Popka. Ten przynajmniej budował cały image połączony przynajmniej z próbą lepszej aranżacji. Natomiast mam wrażenie, że celem Cypisa jest, aby w jednej minucie muzyki disco-polo zmieścić jak najwięcej wulgaryzmów. Tematyka utworów jest monotonna, w kółko o tym samym. Seks, alkohol, narkotyki. A "najlepsze" w tym wszystkim jest to, że grafik koncertów ma zapełniony przez najbliższe dwa miesiące. Czasem gra nawet dwa koncerty dziennie. Ale bardziej od tej "muzyki" żenujący są chyba tylko jej słuchacze, zwłaszcza ci, którzy dosłownie traktują przekaz Cypisa. Bo on swojej muzy i jej wielbicieli raczej nie...
Niedawno twórca rymów "nie chce jeść, wolę ćpać, białe święta kur... mać" śmiał się z porównania go do rapera. A raczej wie co mówi. Ten 28-latek z Inowrocławia swoją karierę zaczynał w 2004 r. Wydał ponad 20 krążków, ale trudno szukać ich w oficjalnym obiegu. Był członkiem nieistniejących grup P.W.P. i WMO. A z bardziej znanych wykonawców? Z Osą tworzył skład Niedouczeni Wulgarności, a z Markerem duet Wybitnie Wyj...ani. Był też w składzie Nagłego Ataku Spawacza. Ten zespół zasłynął płytą, na której zaatakował Liroya. Obecnie Piotr Marzec zamienił sceniczny mikrofon na sejmowe nagłośnienie. Natomiast Cypis dopiero dzięki śpiewaniu – "walę łomem w bankomaty, bo są finansowe straty" wyszedł z podziemia. Dlatego jego wpisy (te poważniejsze) na profilu szokują kontrastem do słów piosenek. Chociażby... Rola kobiet w jego utworach jest jedna, a tymczasem Cypis zabrał głos w sprawie przemocy domowej.
Psycholożka od młodzieży szkolnej pewnie wpadnie w przerażenie, że taka muzyka trafi do uszu małolatów. Już Cypis wzorem Popka puszczany jest na klasowych dyskotekach w podstawówce. Z pewnością wśród młodych znajdą się tacy, którym padnie nie tylko na uszy. Nagranie z tramwaju jest tego przykładem. Nie mógłbym lepiej opisać miłośników utworów Cypisa, niż widok jego fanki w bluzie z nadrukiem o żołnierzach wyklętych wykrzykującej cypisowe wulgaryzmy.
Fajnki wuja Cypka :)

Impreza w autobusie

Opublikowany przez Cypis Solo na 15 maja 2017
Nawet ich twórca zaskoczony jest tym występem. Nie może nadziwić się, że nie ma do niego prośby o usunięcie filmiku. Dla mojego znajomego kibola i innych mam jednak pocieszenie – żywotność takich produktów jest dość krótka. Discopolowy Cypis minie, jak w końcu też przejdzie moda na odzież patriotyczną. Bo ile można nawijać –"Jest impreza za hajs mamy. Zaraz wszyscy się naćpamy."

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka