Macierewicz reaguje na książkę o jego rzekomych powiązaniach z Rosją. Autorem tej publikacji zajmie się prokuratura

Wiceprezes PiS Antoni Macierewicz reaguje na książkę Tomasza Piątka zawiadomieniem do prokuratury. "Macierewicz i jego tajemnice" opisuje rzekome powiązania szefa MON z Rosją.
Wiceprezes PiS Antoni Macierewicz reaguje na książkę Tomasza Piątka zawiadomieniem do prokuratury. "Macierewicz i jego tajemnice" opisuje rzekome powiązania szefa MON z Rosją. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Antoni Macierewicz wreszcie zareagował na wchodzącą do księgarń publikację Tomasza Piątka o jego rzekomych powiązaniach z Rosjanami. Jak poinformował we wtorkowe popołudnie wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk, szef jego resortu składa do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez autora książki "Macierewicz i jego tajemnice".

– Mamy nadzieję, że prokuratura i sąd zakończą ten spektakl, który trwa i który polega na nieustannych atakach na ministra obrony narodowej – oznajmił Michał Dworczyk na krótkim briefingu prasowym. Jeden z zastępców Antoniego Macierewicza w Ministerstwie Obrony Narodowej podkreślił też, iż książkę Tomasza Piątka ocenia jako złożoną z "samych kłamstw i pomówień". "Książka stanowi zestawienie faktów oraz ich pogłębioną analizę. Zawiera kilkaset przypisów i innych odniesień do źródeł. Czy w tej sytuacji nie powinienem pozwać Dworczyka?" – odpowiada Tomasz Piątek w komentarzu opublikowanym na Facebooku.

Nic dodać, nic ująć do tego, co napisało Wydawnictwo Arbitror ws. pogróżek Macierewicza. Dopiszę tylko, że pan minister...

Posted by Tomasz Piątek on Dienstag, 27. Juni 2017
Jak informowaliśmy w naTemat, po półtorarocznym dziennikarskim śledztwie Tomasz Piątek zdecydował się na stworzenie publikacji podsumowującej jego ustalenia na temat rzekomych związków wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości z rosyjskimi służbami. Opublikował on też mapę powiązań, z której ma wynikać, iż Antoniego Macierewicza bezpośrednio z Kremlem dzielą w niektórych przypadkach zaledwie trzy kontakty! A różnych powiązań szefa polskiego resortu obrony z Rosjanami dziennikarz przedstawia w sumie kilkanaście.

– To sprawa, która wymaga szybkiego wyjaśnienia przez służby specjalne. Premier Beata Szydło i minister Mariusz Kamiński muszą szybko potwierdzić lub zaprzeczyć zarzutom dotyczącym Antoniego Macierewicza – wzywał już kilka dni temu szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...