Zaskakujący głos Marty Kaczyńskiej. Napisała mocny felieton przeciwko jednemu z ministrów PiS

Marta Kaczyńska krytykuje działania ministra Jana Szyszki ws. Puszczy Białowieskiej.
Marta Kaczyńska krytykuje działania ministra Jana Szyszki ws. Puszczy Białowieskiej. fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
W spór o Puszczę Białowieską włączyła się córka pary prezydenckiej, tragicznie zmarłej w wypadku lotniczym w Smoleńsku (2010). W nowym felietonie w prawicowym tygodniku "Sieci" Marta Kaczyńska stanowczo opowiada się za ochroną drzew przed wycinką, która jest prowadzona przez ministra Jana Szyszkę. Powołuje się na koncepcję prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Jak zauważa "Fakt", w tekście Marty Kaczyńskiej zatytułowanym "Jak chronić Puszczę" nie pada nazwisko ministra środowiska, ale wiadomo do kogo adresowany jest felieton. Autorka zauważa, że prowadzona przez rząd PiS wycinka Puszczy Białowieskiej nie tylko budzi kontrowersje w Polsce, ale i psuje wizerunek naszego państwa za granicą, gdyż rząd ignoruje orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Rozwiązanie? Marta Kaczyńska przywołuje pomysł swojego zmarłego ojca, prezydenta Lecha Kaczyńskiego, czyli stworzenie parku narodowego, obejmującego „cały obszar polskiej części tego pierwotnego lasu”. Prezydencki projekt ustawy pozwalał na wycinkę drzew „w związku z koniecznością likwidacji nagłych zagrożeń, prowadzenia akcji przeciwpożarowych i związanych z bezpieczeństwem publicznym”.

To nie pierwszy raz, gdy Marta Kaczyńska polemizuje z rządem PiS. Córka zmarłej pary prezydenckiej głośno sprzeciwiła się pomysłowi ministra Antoniego Macierewicza, który forsuje obowiązkowy tzw. apel smoleński, przy okazji niezwiązanych z wypadkiem wydarzeń historycznych.


źródło: Fakt.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...