Antyszczepionkowcy i znachorzy z Ziębą na czele robią konferencję w Sejmie. Za udział w niej trzeba zapłacić 150 zł

Jerzy Zięba to kontrowersyjny znachor. Będzie można go posłuchać w Sejmie
Jerzy Zięba to kontrowersyjny znachor. Będzie można go posłuchać w Sejmie Screen z YouTube
Polski Sejm widział już niejedno i niejedno jeszcze zobaczy. W najbliższą sobotę zorganizowana zostanie w nim "naukowa" konferencja. Zjadą się "specjaliści", którzy w poważaniu mają udowodnione osiągnięcia naukowe. A wszystko to pod okiem posłów Kukiz'15 i za niemałą opłatą – 150 zł.

Konferencja "Szczepienie XXI wieku" z kontrowersyjnymi gośćmi rozpocznie się w sobotę o 9 w Sejmie. Organizuje ją m. in. poseł, doktor nauk rolniczych w zakresie agronomii Jarosław Sachajko. Tak przynajmniej podano na stronie Sejmu.
W opisie wydarzenia na Facebooku jego organizatorzy stwierdzają, że "od lat nauka niezależna krzyczy, jak bardzo toksyczne są dzisiejsze szczepionki". "Substancje dodawane do szczepień dla niemowląt i małych dzieci są śmiertelnie niebezpieczne i stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia. Trudno pojąć, jakim prawem kierują się dziś ci, którzy narzucają rodzicom przymus podawania dzieciom tych toksycznych kompilacji"– czytamy.

"Zapalnikiem dla decyzji o zorganizowaniu tej konferencji była informacja w mediach, że jest pomysł, by odbierać rodzicom dzieci za brak szczepienia... W ten sposób przekroczono moją granicę, swoistą czerwoną linię w ograniczaniu wolności Ziemian, Polek i Polaków. Są grupy, które uzurpują sobie prawo do podejmowania ryzykownych decyzji w imieniu obywateli świata; którym się wydaje, że mają legitymację dosłownie do wszystkiego, choćby najbardziej absurdalnych posunięć. Najwyższa pora, by powiedzieć temu wyraźne, głośne NIE i wyrazić swój sprzeciw przeciwko osaczającym praktykom, odbieraniu prawa naturalnego rodzicom do decydowania o swoich dzieciach."

Fundacja Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT chce, aby spotkanie zostało zwieńczone podpisaniem "Deklaracji Warszawskiej – Karty wolności wyboru w przyjmowaniu tzw. szczepień ochronnych". Tematy wykładów też są ciekawe: "Szczepienna bomba zegarowa XXI wieku"; "STOP-NOP - Ruchy obywatelskie na świecie i w Polsce – mapa przymusu szczepień i wolności wyboru. Jak się bronić?"; "Zmowa milczenia lekarzy. Czy istnieją bezpieczne szczepionki? Substancje toksyczne w szczepionkach".
Swój wykład pod hasłem "Szczepić czy nie szczepić? Czy to nadal jest pytanie?" będzie miał także Jerzy Zięba. To znachor potępiany przez naukowców za teorie spiskowe, które głosi. Nie ma nawet odpowiedniego wykształcenia medycznego, uważa się za hipnoterapeutę, neguje sprawdzone metody leczenia. Oczywiście jest przeciwny szczepieniom, tak jak i inni prelegenci np. przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP" (NOP to skrót od niepożądanych odczynów poszczepiennych). Koszt udziału w konferencji to w tym momencie wynosi 150 zł (na początku lipca było mniej).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...