Rząd PiS zyskał nowego obrońcę. To niemiecki europoseł, który nazwał Hitlera wielkim mężem stanu

Niemiecki europoseł Udo Voigt, który broni polskiego rządu, ma neonazistowskie poglądy.
Niemiecki europoseł Udo Voigt, który broni polskiego rządu, ma neonazistowskie poglądy. Screen z YouTube
Poparcie dla władz Polski na świecie rośnie... wśród komunistów i neonazistów. Chyba nie takiego obrotu spraw spodziewał się nasz rząd. Podczas dyskusji w Parlamencie Europejskim okazało się, iż zagranicznym politykom o kontrowersyjnych, a wręcz skandalicznych poglądach, podoba się to co wyczynia Prawo i Sprawiedliwość.


Co prawda z Francją mamy na pieńku, ale kilka dni temu okazało się, że nie jesteśmy sami – Polska znalazła niespodziewanego sojusznika wśród czeskich komunistów.
Teraz przybył PiS-owi kolejny sojusznik: niemiecki europoseł Udo Voigt. Zarzucił on wiceprzewodniczącemu Komisji Europejskiej Fransowi Timmermansowi, że wspiera opozycję w Polsce i jest przeciwko woli większości. – Chce pan zniszczyć kraje narodowe, nie interesują pana wyrębywane drzewa, tylko to, żeby Polska prowadziła politykę migracyjną, która nie podoba się Europie. W przeciwieństwie do mojego kraju, Niemiec, Polska jest wolna, suwerenna i decyduje o przyszłości swojego kraju – przekonywał Udo Voigt. Poniżej cała wypowiedź.
Korespondentka Polsatu w Brukseli, Dorota Bawołek, przypomina o niezbyt chlubnej przeszłości niemieckiego europosła.
I faktycznie Udo Voigt ma bezsprzecznie neonazistowskie poglądy. W wywiadzie dla pisma "Junge Freiheit z 2004 zatytułowanym "Naszym celem jest likwidacja RFN" (niem. Ziel ist, die BRD abzuwickeln) nazwał Adolfa Hitlera "wielkim niemieckim mężem stanu", a RFN "bezprawnym systemem". Zaproponował też przyznanie Rudolfowi Hessowi pokojowej nagrody Nobla oraz też legalizacji nazistowskiego pozdrowienia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...