"Odbudowujemy państwo teoretyczne”. Nawet minister Łapiński z Kancelarii Prezydenta pękał ze śmiechu po słowach Jakiego

Wiceminister Patryk Jaki zaliczył zabawną wpadkę w "Kawie na Ławie" w TVN24
Wiceminister Patryk Jaki zaliczył zabawną wpadkę w "Kawie na Ławie" w TVN24 Fot: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zaliczył zabawną wpadkę w programie Bogdana Rymanowskiego "Kawa na Ławę” w TVN24. W trakcie dyskusji o przyczynach nagłego zainteresowania prokuratury prof. Pawłem Królikowskim, zastępca Ziobry wypalił, że PiS "odbudowuje państwo teoretyczne". Wywołało to ogólną wesołość w studiu. Powstrzymać od śmiechu nie mógł się nawet minister Krzysztof Łapiński.

Co dokładnie powiedział Jaki? - Pamiętajcie państwo, że my odbudowujemy państwo teoretyczne i jeszcze wiele lat potrwa zanim naprawimy 28 lat zaniedbań – stwierdził.
Filmik z reakcją prezydenckiego ministra na słowa Jakiego szybko stał się hitem Twittera. "Reakcja Łapińskiego bezcenna” – napisał Przemysław Szubartowicz. "Są czasami takie rzadkie momenty, kiedy PiSiory nie kłamią” – dodał inny inny użytkownik.
Przypomnijmy, że słynnych słów o tym, że "państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje" użył Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska w rozmowie z Markiem Belką. Zostało to uwiecznione na nagraniach z tzw. afery podsłuchowej. Wypowiedź o "odbudowie państwa teoretycznego" w kontekście nagłych kłopotów prof. Królikowskiego z prawem i konfliktu między PiS, a prezydentem wokół ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS zabrzmiała co najmniej dwuznacznie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...