Pasek w TVP osiągnął nowe dno. Połączyli "kornika drukarza" z Katalonią

Zdumiewający pasek informacyjny w TVP Info. Chodzi o referendum w Katalonii
Zdumiewający pasek informacyjny w TVP Info. Chodzi o referendum w Katalonii Fot. screen z TVP
Wiele już widzieliśmy na antenie TVP, ale coś takiego po raz pierwszy. TVP Info udało się połączyć sprawę wycinki drzew w Puszczy z protestami w Katalonii.

TVP Info obszernie relacjonowało wydarzenia w Barcelonie, gdzie 1 października miało się odbyć referendum niepodległościowe. Przypomnijmy, że Katalończycy poszli do urn, mimo że władze centralne uznają głosowanie za nieważne, a służby próbowały nie dopuścić do referendum.

Uwagę internautów zwrócił jeden pasek w TVP. "Bruksela pozwala Hiszpanom pałować ludzi, a nam zabrania zwalczać kornika drukarza" – głosiła informacja. Wniosek? Ta zła Unia, która miesza się w sprawy Polski, zabrania wycinki w Puszczy Białowieskiej, dopuszcza antydemokratyczne działania w Katalonii.

Pasek wyglądał tak komicznie, że internauci nie mogli uwierzyć, że jest prawdziwy.
"Polska chce spałować kornika drukarza - to logiczne", "Kornik chyba im mózgi powyjadał", "Trzeba mieć talent, żeby to połączyć. Wybitny talent propagandzisty" – brzmią niektóre komentarze na Twitterze.


Nie tylko w TVP Info można zobaczyć takie "kwiatki". Pisaliśmy o tym, jak były ambasador RP w Kanadzie oglądał TVP ABC i był zdziwiony, że w kanale dla dzieci emitowane są polityczne spoty. "Za 19 mln indoktrynują mojego 4-latka" – napisał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...