Na Twitterze pretensje, że prezydent nie wziął udziału w "Różańcu do granic". Odpowiedź Dudy wbija w fotel

W ten sposób Andrzej Duda uratował spadającą hostię podczas obchodów Święta Dziękczynienia w Wilanowie w 2015 roku. Teraz na Twitterze odpowiada na zarzuty w sprawie braku udziału w "Różańcu do granic". Odpowiedź Dudy aż wbija w fotel.
W ten sposób Andrzej Duda uratował spadającą hostię podczas obchodów Święta Dziękczynienia w Wilanowie w 2015 roku. Teraz na Twitterze odpowiada na zarzuty w sprawie braku udziału w "Różańcu do granic". Odpowiedź Dudy aż wbija w fotel. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Kilka zdjęć – jak łapie hostię, jak przyjmuje Komunię, jak klęczy na mszy, jak ratuje spadający obraz Matki Boskiej. No i do tego poważny zarzut – jak to możliwe, że prezydent, który tak często pojawiał się na uroczystościach religijnych, w sobotę nie wziął udziału w akcji "Różaniec do granic". Taki wpis pojawił się na Twitterze. Szybko okazało się, że Andrzej Duda nadal bacznie śledzi, co dzieje się w mediach społecznościowych. I potrafi zareagować.

W sobotę internet wręcz zalały zdjęcia z akcji "Różaniec do granic". Można było zobaczyć modlących się na nadmorskich plażach i na górskich szczytach, na wschodzie i na zachodzie. Politycy partii rządzącej bardzo chętnie prezentowali się w tłumie modlących się z różańcami w dłoni. Krystyna Pawłowicz pochwaliła się nawet, że do oficjalnej intencji modlitw (o pokój w Polsce i na świecie) dorzuciła własną i pomodliła się "by pan Prezydent wrócił do nas". No właśnie – a co z samym prezydentem?!

O to zapytała jedna z oburzonych użytkowniczek Twittera, która nie doczekała się żadnych zdjęć Andrzeja Dudy z różańcem w dłoni.
I po pewnym czasie doczekała się odpowiedzi. "Jest Pani pewna? Różaniec musi być przed kamerami lub we fleszach? Hmmm. Nie wiedziałem... Był w kaplicy Pałacu. Bez kamer..." – zapewnił prezydent na Twitterze.
Taka odpowiedź powinna wbić w fotel. Ale autorka zarzutu nie była nią usatysfakcjonowana. Za przykład podała Beatę Szydło, która pozdrowiła uczestników "Różańca do granic".
Najlepszą odpowiedzią na to może być cytat z Ewangelii: "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...