Rewolucyjny projekt z poparciem sejmowej komisji. Wkrótce koniec zmiany czasu?

Już niedługo możemy przestać zmieniać czas letni na zimowy i odwrotnie.
Już niedługo możemy przestać zmieniać czas letni na zimowy i odwrotnie. Fot. Tomasz Waszczuk / AG
Jeśli Sejm przychyli się do tego projektu Polskiego Stronnictwa Ludowego, od 1 października 2018 roku w Polsce przez cały rok miałby obowiązywać czas letni. Projekt został jednogłośnie poparty przez sejmową komisję administracji i spraw wewnętrznych.

– Taka deklaracja wszystkich partii na komisji jest niesamowita, to się strasznie rzadko zdarza – mówił na gorąco po przyjęciu projektu lider Ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. – Nie mogę powstrzymać radości, bo to jest jeden z niewielu projektów, który cieszy się takim poparciem społecznym i posłów – dodał prezes PSL. Przyjęcie projektu przez sejmową komisję to pierwszy krok do tego, żeby zajął się nim Sejm w całości.

Przypomnijmy, że rozróżnienie czasu na zimowy i letni funkcjonuje w około 70 krajach na świecie, w tym we wszystkich europejskich krajach poza Islandią, Białorusią i Rosją. W tym ostatnim kraju od 2014 roku na stałe obowiązuje czas zimowy.

Warto dodać, że w Polsce nie zawsze obowiązywała zmiana czasu. Obecnie funkcjonuje jednak nieprzerwanie od 1977 roku, a najbliższa zmiana będzie miała miejsce 29 października.

Źródło: Fakt
Trwa ładowanie komentarzy...