PiS idzie na absolutny rekord, a opozycji właściwie już nie ma. Takie rewelacje w najnowszym sondażu podaje CBOS

Prawo i Sprawiedliwość i jego przybudówki mają powód do zadowolenia. W najnowszym sondażu zbliżają się do poparcia na poziomie 50 procent.
Prawo i Sprawiedliwość i jego przybudówki mają powód do zadowolenia. W najnowszym sondażu zbliżają się do poparcia na poziomie 50 procent. Fot. Sawomir Kamiński/Agencja Gazeta
Najnowszy sondaż CBOS-u nie pozostawia złudzeń - gdyby wybory odbyły się dzisiaj, Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby je w cuglach, a wszystkie partie opozycyjne zobaczyłyby tylko niewyraźne zarysy przeciwnika. Coraz trudniej będzie im znaleźć skuteczną metodę pokonania partii rządzącej.


Według pracowni CBOS, poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości i przybudówek wynosi aż 47 procent. Daleko w tyle jest druga w zestawieniu Platforma Obywatelska z wynikiem 16 procent. Do Sejmu weszłoby jeszcze dwie partie: Kukiz'15 (8 proc. poparcia) i Nowoczesna, która ledwo przekroczyłaby próg wyborczy (6 procent poparcia). Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy w porównaniu do zeszłego badania wzrosło o 3 punkty procentowe.
Jeszcze nigdy od przejęcia władzy przez Zjednoczoną Prawicę, nie była ona tak blisko 50-procentowego poparcia. Sondaż ten pokazuje także wciąż słabnącą pozycję największej partii opozycyjnej i balansowanie na granicy progu wyborczego przez ugrupowanie Ryszarda Petru. Niektórzy jednak zwracają uwagę, że CBOS to instytucja nadzorowana przez państwo i jej wyniki mogą być nie do końca obiektywne, z powodu niskich wyników opozycji w porównaniu do innych sondażowni. Patrząc jednak na inne sondaże przeprowadzone przez inne pracownie, sytuacja opozycji nie wygląda o wiele lepiej. Sondaż z początku miesiąca przeprowadzony przez pracownię Kantar TNS dla dziennika "Fakt" pokazuje podobna tendencję. Także według niego, rządzące ugrupowanie ma miażdżącą przewagę nad swoimi rywalami (Zjednoczona Prawica- 43 proc. PO - 21 proc., Kukiz'15 - 13 proc i Nowoczesna - 7 procent).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...