Rasistowski atak w poznańskim tramwaju. Polacy zaatakowali kobietę w muzułmańskiej chuście i jej partnera

Do ataku doszło w jednym z poznańskich tramwajów (zdjęcie poglądowe)
Do ataku doszło w jednym z poznańskich tramwajów (zdjęcie poglądowe) Fot: Poznańskie tramwaje/Facebook
Kobieta w muzułmańskiej chuście i jej partner o ciemniejszej karnacji zostali zaatakowani w poznańskim tramwaju. "Wy*****laj stąd. Ty i ona” – usłyszeli. Sprawą zajmuje się policja. O sprawie poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

O sprawie poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Do ataku doszło 17 października ok. 18.40 w tramwaju nr 5, na trasie Stomil – Górczyn. Na jednym z przystanków do tramwaju wsiedli - kobieta w muzułmańskiej chuście na głowie i jej mąż, obcokrajowiec o ciemnej karnacji. Rozmawiali po niemiecku.
atak w poznanskim tramwaju

KOLEJNY ATAK NA OBCOKRAJOWCÓW W POZNAŃSKIM TRAMWAJU. PROSIMY O KONTAKT ŚWIADKÓW I POSZKODOWANYCH

To zirytowało dwóch pasażerów, którzy zaczęli ich wyzywać. Zareagował motorniczy, który stanął w obronie zaatakowanej pary. Kazał wysiąść napastnikom. "Czy ty wiesz, co Niemcy zrobili naszym pradziadkom? Wolisz tego pedała od nas?” – miał usłyszeć. Według świadków, mężczyźni wznosili też nacjonalistyczne hasła.

Agresywni mężczyźni w końcu wysiedli z tramwaju, ale jeden z nich zdążył jeszcze opluć obcokrajowca. Byli pod wpływem alkoholu. Kobieta w muzułmańskiej chuście okazała się być Polką. Potwierdziła, że to nie pierwszy atak na nią i jej partnera.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...