Absolutny rekord pisowskiej propagandy w "Wiadomościach". Ten materiał o deficycie przejdzie do historii

W "Wiadomościach" na przekór wszystkim poinformowano nas, że polski deficyt jest bardzo niski.
W "Wiadomościach" na przekór wszystkim poinformowano nas, że polski deficyt jest bardzo niski. Fot. wiadomosci.tvp.pl
Rząd Prawa i Sprawiedliwości długo udawał, że polskie finanse mają się doskonale. Koniec końców okazało się, że Mateusz Morawiecki i spółka wyprodukowali jeden z większych deficytów sektora finansów publicznych w historii III RP. Ale możecie o tym nie wiedzieć, jeśli oglądacie "Wiadomości".

Słyszeliście te zapewnienia ministra finansów, który mówił, że żadne 500+ i inne rządowe programy nie zrujnują budżetu, bo ten ma się świetnie, najlepiej w historii, żadne wydatki nie są mu straszne, a wszystko dzięki uszczelnieniu VAT? Rząd powtarzał to przez kilka miesięcy, a Mateusz Morawiecki jeszcze dosłownie przed tygodniem chwalił stan budżetu. A nawet nadwyżką.

To jednak były bajki na dobranoc, a teraz pora się budzić. Jak pisaliśmy w naTemat, wicepremier Morawiecki właśnie przyznał, że deficyt sektora finansów publicznych jest większy, niż jeszcze dwa lata temu. Fakt, nie przyznał tego w świetle kamer. Jego resort wysłał te dane do Brukseli. Przewidywany deficyt wyniesie ponad 51 mld złotych, czyli więcej niż Prawo i Sprawiedliwość odziedziczyło po poprzednim rządzie. A przecież miał się zmniejszać, a nie powiększać.

Ktoś mógłby uznać, że to jest sytuacja nie do wybronienia. Ale od czego są specjaliści z "Wiadomości". Dziennikarze tego programu bardzo długo chętnie powtarzali rządową propagandę o rekordowej nadwyżce w budżecie państwa – zrobili to choćby 20 września. Ale już w ostatnią środę w "Wiadomościach" ukazał się szokujący materiał. Opatrzony paskiem o treści "polskie finanse z rekordowo niskim deficytem". To już nawet nie propaganda, to już po prostu kłamstwo, bo zapowiadany deficyt będzie jednym z wyższych w historii. A żeby było zabawniej, wszystko zilustrowano "kosztownymi społecznymi" programami rządu. W tym wypadku pokazano... słynną budowę bloków w Białej Podlaskiej dla programu Mieszkanie+.

35 dni, które wstrząsnęły polskimi finansami!

Opublikowany przez TVΠ Korea na 25 października 2017
Minister Morawiecki ma jednak do czego "dążyć". Do słynnej "dziury Bauca" jeszcze mu trochę brakuje. Ale jak dowiedzieliśmy się właśnie od Jarosław Bauca, byłego ministra finansów w rządzie Jerzego Buzka, który zasłynął jako autor największej dziury, wszystko może się zmienić bardzo szybko.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...