Chciała zamówić mszę na Jasnej Górze za Polskę wolną od faszyzmu. To, co usłyszała, wprawiło ją w zdumienie

Duchowni na Jasnej Górze od lat z otwartymi ramionami witają nacjonalistów. Nie zgodzili się na odprawienie mszy za Polskę wolną od faszyzmu.
Duchowni na Jasnej Górze od lat z otwartymi ramionami witają nacjonalistów. Nie zgodzili się na odprawienie mszy za Polskę wolną od faszyzmu. fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Czy księża rzymskokatoliccy chcą się modlić za Polskę wolną od faszyzmu? Po tym, co spotkało panią Jolantę, która chciała zamówić na Jasnej Górze mszę właśnie w tej intencji, można mieć poważne wątpliwości.

"W zeszłym tygodniu pełna wiary w dobrą wolę jasnogórskich ludzi, poszłam zamówić mszę za Polskę wolną od faszyzmu. Skoro narodowcy idą z Bogiem na gębach, są gośćmi Jasnej Góry, zapalają race na terenie klasztoru, moja intencja była uzasadniona" – napisała na Facebooku pani Jolanta.

Będzie dużo fot. Muszą być. W zeszłym tygodniu pełna wiary w dobrą wolę Jasnogórskich ludzi, poszłam zamówić mszę za...

Opublikowany przez Jolanta Urbanska na 26 października 2017
Okazało się jednak, że duchowni rzymskokatoliccy nie będą się modlić w takiej intencji. "Cenzorka, czyli zakonnica przyjmująca kasę i kartkę z intencją, po konsultacjach z paulinem, po chrześcijańsku kazała mi wynosić się" – relacjonuje kobieta. Pani Jolanta została odprawiona z kwitkiem, a raczej z obrazkiem. "W trosce o moją duszę dała mi obrazek. Z Matką Boską" – pisze Jolanta. "Jam niegodna. Narodowcy godni" – podsumowuje gorzko kobieta, której odmówiono mszy za Polskę wolną od faszyzmu.

Na początku kwietnia Paweł Kalisz opisywał wizytę nacjonalistów w zakonie na Jasnej Górze. "Nacjonaliści nadchodzą", "cześć i chwała bohaterom", "wielka Polska katolicka" – to tylko niektóre z haseł skandowanych pod Jasną Górą. Krzyczało je na cały głos około tysiąca osób, które odpowiedziały na apel działaczy Młodzieży Wszechpolskiej. Czwarta pielgrzymka nacjonalistów skończyła się przemarszem z pochodniami – relacjonował Kalisz.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...