Ziemkiewicz kpił z samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki. "Opozycja ma swój zamach w Smoleńsku"

Rafał Ziemkiewicz w lekceważącym tonie odniósł się do samopodpalenia mężczyzny pod Pałacem Kultury i Nauki.
Rafał Ziemkiewicz w lekceważącym tonie odniósł się do samopodpalenia mężczyzny pod Pałacem Kultury i Nauki. YouTube/TV Republika
Prowadzący program "Polska na dzień dobry" w Telewizji Republika postanowili pożartować sobie z samopodpalenia mężczyzny na Placu Defilad, który w ten dramatyczny sposób protestował przeciwko polityce Prawa i Sprawiedliwości.

Mężczyzna dokonał samopodpalenia pod Pałacem Kultury w proteście przeciwko polityce Prawa i Sprawiedliwości. Na ulotkach, które pozostawił na placu Defilad, spisał w kilkunastu punktach, przeciwko czemu protestuje.

Jego zarzuty dotyczyły miedzy innymi ograniczania praw i swobód obywatelskich, łamania zasad demokracji przez rządzących, niszczenia niezależnych sądów i Trybunału Konstytucyjnego, a także autorytetów, na przykład Lecha Wałęsy czy obsadzania stanowisk w państwie ludźmi, którzy nie mają odpowiednich kompetencji.

I to właśnie o podpaleniu się mężczyzny rozmawiali dziennikarze w Telewizji Republika. Rafał Ziemkiewicz, jeden z prowadzących w programie "Polska na Dzień Dobry" stwierdził, że ulotka "to dość ciekawy materiał do badań socjologicznych, a mężczyzna w 15 punktach streścił dyskurs propagandy totalnej opozycji z ostatnich dwóch lat. Kompletne 15 bredni".

Jego zdaniem, jeśli ktoś włącza TOK FM, czyta "Gazetę Wyborczą" albo ogląda TVN, to musi to prowadzić do histerii i potem ten ktoś "musi zwariować". Druga z prowadzących, Emilia Pobłocka, zauważyła, że media "grzeją spaleniem". Następnie Ziemkiewicz wyraził pogląd, że człowiek poniósł uszczerbek na zdrowiu, ale nie dadzą mu spokoju. "Totalna opozycja ma swój zamach w Smoleńsku", stwierdził, po czym dodał, że nie porównuje tych zdarzeń tylko sposób funkcjonowania.


Ziemkiewicz zaapelował też do celebrytów, żeby sami się podpalili, skoro uważają rządy Prawa i Sprawiedliwości za reżim. Emilia Pobłocka podsumowała: "troszkę się tu śmialiśmy z tego samospalenia".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...