Filip Chajzer organizuje urodzinową imprezę dla 12-letniej autystycznej dziewczynki. Powód jest niezwykle wzruszający

Filip Chajzer organizuje wymarzone urodziny dla 12-latki.
Filip Chajzer organizuje wymarzone urodziny dla 12-latki. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Popularny dziennikarz dotarł do wpisu na Facebooku właścicielki sali zabaw z warszawskiego Muranowa. Kobieta poinformowała, że jej salę wynajęto na imprezę urodzinową dla 12-letniej autystycznej dziewczynki, ale… nikt nie przyszedł. Dlatego Chajzer postanowił wziąć sprawy we własne ręce i zrobić urodziny jeszcze raz – z większą pompą.

"Nie rozumiem. W sobotę mieliśmy wynajętą salę na urodziny 12-latki. Według słów mamy dziewczynka lekko autystyczna, ale chodzi do normalnej szkoły. Normalnie się z nią rozmawia, uśmiechnięta. Urodziny zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. Mama dziewczynki powiesiła balony, specjalną tablicę, żeby nikt nie zabłądził. I nikt nie przyszedł. Nikt" – napisała na Facebooku Marysia Dąbrowska, właścicielka sali.

Po jej relacji Filip Chajzer postanowił pomóc. "To co pisze (pani Dąbrowska – red.), jest cholernie przykre. 12-letnia Oliwia, która ma problemy ze zdrowiem, marzyła o urodzinach, na które mogłaby zaprosić swoich kolegów" – poinformował na Facebooku i dodał: "Rozmawiałem z panią Marysią. Powiedziała mi, że takiego smutku w oczach dziecka nie widziała jeszcze nigdy".

JEST AKCJA! Zawsze pomagaliście mi w szalonych pomysłach, a ten jest dla mnie bardzo ważny. Zauważyłem na fb wpis właś...

Opublikowany przez Filip Chajzer na 31 października 2017
Dlatego Chajzer postanowił zorganizować drugą imprezę. "Co powiecie na to, żeby wpaść z dziećmi w najbliższą sobotę i zaśpiewać sto lat...? Ja piekę tort, nie wiem czy starczy dla wszystkich, ale ktoś się załapie. Niech zapamięta te urodziny do końca życia!!!" – zapowiedział.

Wpis doczekał się kilkudziesięciu tysięcy reakcji, udostępnień i komentarzy. W zdecydowanej większości pozytywnych. Matka dziewczynki zgodziła się. Impreza odbędzie się w kolejną sobotę. I tym razem gości raczej nie zabraknie. Dołączyć się może każdy – albo wysyłając kartkę, albo po prostu przychodząc.

Rozmawiałem z mamą Oliwki... Płakała do słuchawki widząc wasze zaangażowanie. Mówiła, że to był ich najgorszy dzień ż...

Opublikowany przez Filip Chajzer na 1 listopada 2017

Kartki z okazji urodzin Oliwii wysyłamy tu : Klubokawiarnia Smocza Fajne Miejsce Ul. Smocza 18 01-034 Warszawa A kto może to sobota o 16 tu: Fun Park Digiloo

Opublikowany przez Filip Chajzer na 1 listopada 2017
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...