"Prosimy o nieobecność na marszu smoleńskich fanatyków". Obywatele RP przenoszą kontrmiesięcznicę

Paweł Kasprzak, jeden z liderów Obywateli RP, ogłosił przeniesienie kontrmiesięcznicy w inne miejsce. Powód? Samopodpalenie Piotra S. w proteście wobec PiS.
Paweł Kasprzak, jeden z liderów Obywateli RP, ogłosił przeniesienie kontrmiesięcznicy w inne miejsce. Powód? Samopodpalenie Piotra S. w proteście wobec PiS. fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
10 listopada PiS niech idzie sam – apelują Obywatele RP, których kontrmanifestacje tradycyjnie towarzyszą wiecom smoleńskim partii przed Pałacem Prezydenckim. Opozycjoniści wzywają do tego, by tego dnia zebrać się przed Pałacem Kultury i Nauki, gdzie 19 października w proteście przeciwko PiS podpalił się Piotr S. Mężczyzna zmarł 10 dni później z powodu ciężkich poparzeń.

"Właściwym miejscem tego jednego dnia – w żałobie po śmierci i w oczekiwaniu pogrzebu – jest miejsce dramatu: plac Defilad przed budynkiem PKiN. Tam się tego dnia zbierzmy w milczeniu. Stało się tam coś, co wymaga pamięci. Apelujemy o obecność wszystkich, którzy uczestniczyli dotychczas w naszych protestach. Wzywamy wszystkie organizacje i środowiska, by zrobiły to samo" – piszą Obywatele RP w swoim oświadczeniu.

Pełna treść oświadczenia --> https://goo.gl/SnBT1d DOŁĄCZ do wydarzenia --> https://goo.gl/VFx5JP

Opublikowany przez Obywatele RP na 7 listopada 2017
" Prosimy wszystkich o demonstracyjną nieobecność na marszu smoleńskich fanatyków. Niech idą samotnie" – wzywają Obywatele RP, którzy na Krakowskim Przedmieściu od miesięcy manifestują swoją niezgodę na ekshumacje smoleńskie wbrew woli rodzin i ograniczenie prawa do zgromadzeń.

"Barierki i kordony policji będą tego dnia niepotrzebne. Jeśli się na Krakowskim Przedmieściu pojawią, jedynym uzasadnieniem będzie chory lęk władzy i demonstracja tępej siły" – piszą opozycjoniści.

"Nieświadoma obojętność opinii publicznej – tak boleśnie ujawniona po śmierci Piotra Szczęsnego – bywała i nadal bywa naszym udziałem, powodując wciąż obecną nieświadomość istotnych celów naszego protestu. Wbrew oczywistej symbolice białej róży i wielokrotnym deklaracjom wciąż relacjonuje się go jako przepychanki z Kaczyńskim, jego fanatycznymi wyznawcami lub z policją" – twierdzą Obywatele RP.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...