Jaki nie będzie kandydował na prezydenta Warszawy? "Jest wielu lepszych ode mnie"

Czyżby Patryk Jaki wycofał się z walki o prezydenturę Warszawy?
Czyżby Patryk Jaki wycofał się z walki o prezydenturę Warszawy? Fot. Franciszek Mazur/Agencja Gazeta
Jest wielu lepszych od mnie kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy – mówi w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji Patryk Jaki. Dotąd wiceminister był zwarty i gotowy do startu w wyborach na prezydenta Warszawy. Czyżby Patryk Jaki chciał usunąć się w cień?

"Mieszkałem w Opolu w 10-piętrowym bloku i żyłem w realiach blokowiska. Na tym głośnym zdjęciu mam 13 lat. Całe moje życie w tamtym czasie sprowadzało się do kopania piłki nożnej. Podejrzewam, że gdyby ktoś zapytał mieszkańców tego bloku, jak zapamiętali Patryka Jakiego, to pewnie powiedzieliby, że pamiętają chłopaka w czapeczce z daszkiem, który zawsze miał z sobą piłkę" - opowiada.

"Ja po prostu byłem normalnym chłopakiem z blokowiska. Chodziłem na imprezy, śpiewałem z chłopakami przy gitarze, piłem piwo z puszki na ławce, paliłem, biłem się z innymi" – w najnowszym numerze tygodnika braci Karnowskich można będzie przeczytać wywiad z wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim, który wspomina swoją młodość na jednym z opolskich blokowisk.
Jednak oprócz wspomnień picia piwa, palenia papierosów, stania pod blokiem i grania w piłkę nożną, prawa ręka Zbigniewa Ziobry składa zaskakującą samokrytykę, a wręcz deklarację o starcie w wyborach na prezydenta stolicy. A raczej możliwości wycofania się z tego wyścigu. "Dopiero uzupełniam wykształcenie. Kończę doktorat z prawa i najlepszą szkołę na świecie – IESE w Barcelonie. Naprawdę mogę poczekać" – mówi w rozmowie z Dorotą Łosiewicz Patryk Jaki.

Być może jest to fałszywa skromność i "zmyłka", ale możliwe jest także to, że w obozie Zjednoczonej Prawicy odbyły się już wstępne rozmowy i minister pochodzący z Solidarnej Polski będzie musiał ustąpić kandydatowi pochodzącemu z Prawa i Sprawiedliwości. Gotowość do startu w wyborach wyrażał przecież marszałek Senatu Stanisław Karczewski.


źródło: "Sieci"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...