Nie żyje Janusz Wójcik. Były selekcjoner reprezentacji Polski miał 64 lata

Janusz Wójcik nie żyje. Miał 64 lata.
Janusz Wójcik nie żyje. Miał 64 lata. Fot. Mateusz Skwarczek / AG
W wieku 64 lat zmarł Janusz Wójcik, były selekcjoner reprezentacji Polski. To z nim po raz ostatni polska kadra zdobyła medal – w 1992 roku na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie.

Wójcik zmarł w poniedziałek po godzinie jedenastej w szpitalu MSWiA w Warszawie. O jego śmierci jako pierwszy na Twitterze poinformował dziennikarz Jacek Kmiecik.
– Tata zmarł w skutek rozległego krwiaka w głowie – powiedział z kolei Sportowym Faktom syn trenera Andrzej Wójcik.

W 1992 roku pod jego wodzą reprezentacja Polski zdobyła na igrzyskach w Barcelonie srebrny medal. W finale przegraliśmy z gospodarzami. W tamtej drużynie grali m.in. Wojciech Kowalczyk czy Andrzej Juskowiak. W latach 1997-1999 był też selekcjonerem "normalnej" kadry, ale bez sukcesów.

Janusz Wójcik został odsunięty od środowiska niemal dziesięć lat później. W 2008 roku został zatrzymany przez policję w związku z zarzutami korupcyjnymi. Prokuratura przedstawiła mu 11 zarzutów dotyczących ustawiania meczów Świtu Nowy Dwór. W efekcie został zawieszony przez PZPN. Sąd z kolei skazał go na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.