"Nie ma zgody". Właściciel warszawskiej restauracji natychmiast zareagował na rasistowską uwagę pracownika

Pracownica restauracji Meat & Fit  rasistowskim zachowaniem obraziła klienta. Już tam nie pracuje.
Pracownica restauracji Meat & Fit rasistowskim zachowaniem obraziła klienta. Już tam nie pracuje. Fot. facebook.com
To jest Polska i powinieneś mówić po polsku, jesteś czarny – w tych słowach pracownica Meat & Fit - Slow Food zwróciła się do klienta restauracji. Właściciel lokalu natychmiast zareagował. Spotkał się z obrażonym klientem, aby wyjaśnić sytuację. – Nasza firma wyciągnie najsurowsze konsekwencje wobec pracownika – czytamy w oświadczeniu restauracji. Jakie? Pożegna się z pracą.


Azad Wayne na długo zapamięta wizytę w restauracji Meat & Fit. Właściciel lokalu i pracownicy również, gdyż spadła na nich fala krytyki. Wayne na profilu restauracji opisał sytuację, która spotkała. Obsługująca go pracownica miała zwrócić się mu uwagę, że ma mówić po polsku. – Jesteś czarny – dodała, a przy tym miała w zrobić gest ręką przypominający wymiotowanie. – Jeśli firma ma politykę anty-zagraniczną lub pracownicy nie chcą sprzedawać swojej żywności obcokrajowcom, to w zasadzie mogą napisać "jedzenie tylko dla Polaków" – komentował zdenerwowany klient.

W sieci rozpętała się burza. Na restaurację spadła fala krytyki. Wiele osób domaga się zwolnienia pracownicy za rasistowskie zachowanie. Właściciel lokalu natychmiast zareagował. Spotkał się z klientem. Po spotkaniu wydał oświadczenie, przeprosił także wszystkie osoby w jakiś sposób urażone zaistniałą sytuacją.
Opublikowany przez Meat & Fit - Slow Food na 2 grudnia 2017
Czy to jednak wystarczy, aby ukrócić podobne praktyki? Marta Lempart, inicjatorka "czarnych protestów" miała watpliwości. – Uhm. Chętnie zatrudniamy rasistów – a jak kogoś obraża, to płacimy za to 300 zł i zatrudniamy ich dalej! Zachęcające – napisała na profilu restauracji. W odpowiedzi Meat & Fit - Slow Food podkreślił: – Napisaliśmy, że spotkały ją najsurowsze konsekwencje, czyli została zwolniona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Tomasz Raczek zwraca uwagę na szczegóły kultowego już filmu

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta