Czy grudniowe spoty Allegro będą jak "Kevin sam w Nowy Jorku"? Trudno wyobrazić sobie bez nich święta

Nowy spot reklamowy Allegro wzrusza do łez. To więcej niż reklama. Porusza problem bezdomności.
Nowy spot reklamowy Allegro wzrusza do łez. To więcej niż reklama. Porusza problem bezdomności. Fot. screen/yotube.com/allegro
Nowa reklama serwisu Allegro podbija sieć. W ubiegłym roku udało się firmie zachwycić spotem o dziadku uczącym się angielskiego. Okazała się światowym hitem. Motyw emigracyjny w tej reklamie poruszył nie tylko Polaków. W najnowszej również nie zabrakło wątku, który z pewnością jest bolesny. Serwis poszedł krok dalej i nawiązał współpracę ze Szlachetną Paczką.


W grudniu "Kevin sam w Nowym Jorku" musi być. Podobnie jak chwytająca za serca reklama Allegro. Bo to coś więcej niż reklama, znów wspięto się na wyżyny sztuki filmowej. – Zależy nam na tym, żeby opowiedzieć wiarygodną i prawdziwą historię – komentował Adam Szałamacha, brand manager Allegro, dla portalu Wirtualne Media.

Spot reklamowy zatytułowany Talizman został wyreżyserowany przez Jespera Ercstama, wpierali go Polacy – Hubert Stanicki i Monika Kamińska. W ocenie Adam Szałamachy chwyciła nas za serce, gdyż wplotła ważny przekaz o bezdomności.
W tym roku firma poszła o krok dalej. Oprócz samego spotu postanowiła również wesprzeć akcję Szlachetnej Paczki. Obie organizacje wspólnie powołały projekt Inwestor Społeczny. Aby nim zostać, zainteresowane firmy mogą za pośrednictwem platformy Charytatywni Allegro wpłacić darowiznę w kwocie 5 tys. złotych. Trafi ona do wybranego rejonu Szlachetnej Paczki (jest ich 650) lub jednego z 230 kolegiów Akademii Przyszłości.

Czy "Talizman" powtórzy sukces ubiegłorocznej reklamy? Prostota i nieoczekiwane zakończenie spotu z dziadkiem zachwyciły.
W tym roku firmie udało się wzruszyć jeszcze jednym spotem. Jego głównymi bohaterkami były mama z córką, a motywem przewodnim bal przebierańców. Reklama pokazywała starania i poświęcenie matki, która chce wywołać uśmiech na twarzy swojego dziecka. Z pomocą przychodził oczywiście serwis.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie