"To będzie zapisane w Niebie". O. Tadeusz Rydzyk prosi o pieniądze, by "uczynić wielkie rzeczy"

"To będzie zapisane w Niebie". O. Tadeusz Rydzyk prosi o pieniądze, by "uczynić wielkie rzeczy".
"To będzie zapisane w Niebie". O. Tadeusz Rydzyk prosi o pieniądze, by "uczynić wielkie rzeczy". Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Sezon rozliczania się z fiskusem za rok 2017 jeszcze nie ruszył, ale na antenie Radia Maryja zapobiegliwie już teraz wyemitowano audycję o tym, jak należy prawidłowo wypełnić zeznanie PIT, by przekazać 1 proc. swojego podatku na cel dobroczynny. Oczywiście nie pozostawiono wątpliwości, jaką fundację należy wesprzeć.

"Gdyby milion ludzi, chociażby tylko po złotówce płaciło – to już mamy milion złotych! Niech nikt tego nie zmarnuje. To będzie zapisane w Niebie" – w ten sposób o. Tadeusz Rydzyk w audycji "Aktualności dnia" w Radiu Maryja zachęcał słuchaczy do przekazywania 1 proc. podatku na Fundację Nasza Przyszłość.
o. Tadeusz Rydzyk
dyrektor Radia Maryja

Chodzi o to, by nie zmarnować żadnej łaski. Gdy podejmiemy te dobre natchnienia – rosną wielkie, piękne sprawy, człowiek rozwija się prawidłowo i osiąga także Niebo.

Chwilę później na antenie pojawiła się dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz-Mańk, aby poinstruować, jak wypełnić formularz PIT, by pieniądze z 1 proc. trafiły na właściwe konto. Zapowiedziała przy tym, że wkrótce do wydania "Naszego Dziennika" dołączony będzie specjalny druk, na którym już odgórnie wpisany będzie odpowiedni nr KRS.
Trudno odmówić redemptoryście z Torunia talentów biznesowych – w ostatnich dwóch latach idą mu szczególnie dobrze. A gdy uznaje, że jakaś rządowa dotacja jest zbyt niska, nie omieszka upomnieć władzy publicznie, że dała "tylko 200 tys. zł". Na początku roku o. Tadeusz Rydzyk znalazł się na liście najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost" – ostro jednak zaprotestował przeciw temu i... poprosił o kolejne pieniądze.

źródło: radiomaryja.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...