"Ucieleśnienie paska TVP Info". Ten ekspert ogłosił, że dzięki PiS "disco-polo przestało być represjonowane"

Roman Mańka, to jeden z najczęściej zapraszanych ekspertów TVP Info, bo poza "właściwymi" poglądami "zna się" niemal na wszystkim
Roman Mańka, to jeden z najczęściej zapraszanych ekspertów TVP Info, bo poza "właściwymi" poglądami "zna się" niemal na wszystkim Fot: Roman Mańka/Facebook
Wśród tajemniczych ekspertów "dobrej zmiany” w mediach publicznych na prowadzenie wysunął się ostatnio Roman Mańka, członek zarządu nie mniej tajemniczej fundacji FIBRE (Forum Inicjatyw Bezpieczeństwo-Rozwój-Energia), która ma swoją siedzibę na ulicy Nowogrodzkiej, nieopodal kwatery głównej PiS. W swoim publicystycznym oddaniu partii rządzącej i parciu na szkło Mańka przekroczył ostatnio Rubikon przekonując, że to "PiS sprawił, że disco-polo przestało być represjonowane”.

Internauci, którzy uważnie śledzą karierę Mańki w mediach publicznych okrzyknęli go już "ucieleśnieniem paska w TVP" i wróżą mu nie mniejszą karierę niż ta, która staje się udziałem Magdaleny Ogórek.
Ekspert od wszystkiego
Mańka to częsty gość mediów publicznych, który "zna się dosłownie na wszystkim” i dostępuje zaszczytu udziału w najważniejszych programach publicystycznych takich jak "Minęła 20”, czy "Gość Wiadomości”.

Ostatnio wziął udział w tym pierwszym programie. Rozmowa dotyczyła sukcesu, jaki odniósł Sylwester organizowany przez TVP w Zakopanem. W pewnym momencie z ust eksperta padło naprawdę zaskakujące twierdzenie.
– Muzyka disco polo nie miałaby w Polsce szans, gdyby nie dobra zmiana w Polsce, byłaby na marginesie, albo byłaby dalej represjonowana. Prawo i Sprawiedliwość spowodowało, że na scenę wszedł nowy gatunek – powiedział ekspert. I wywołał lawinę komentarzy. Wypowiedź Mańki jest szeroko komentowana przez internautów, którzy śmieją się z przypisywania kolejnego sukcesu partii rządzącej.
"Publicysta, pisarz, redaktor naczelny bloga"
Kim jest Mańka? Sam przedstawia się jako publicysta, dziennikarz, pisarz i komentator polityczny.

Jego nazwisko widnieje na stronie internetowej Fundacji FIBRE, która jak czytamy zajmuje się m.in. "wspieraniem projektów organizacji pozarządowych mających na celu upowszechnianie wiedzy o bezpieczeństwie oraz społecznie odpowiedzialnej energetyce i surowcach naturalnych”.


Mańka przedstawia się w sieci także jako "redaktor naczelny bloga” eksperckiego Forum Inicjatyw Bezpieczeństwo Rozwój Edukacja, "skupiającego młodych naukowców czołowych warszawskich uczelni”. Prowadzi tam "analizy z zakresu socjologii, socjologii polityki, politologii, filozofii”.

Na Facebooku chwali się z kolei, że jest szefem Zespołu Analiz Strategicznych w obywatelski.eu, który zajmuje się poradami prawnymi. Jak się dowiadujemy z sieci, Mańka posiada trzy wielkie pasje: filozofię, socjologię, i piłkę nożną; jest zagorzałym kibicem Realu Madryt. Wykształcenie socjologiczne zdobył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończył również Studium Dziennikarstwa Europejskiego prowadzone przez Centrum Europejskie "NATOLIN” w Warszawie.
W przeszłości - jak można wyczytać w jednej z jego notek biograficznych zamieszczonych w sieci - wykonywał zawód dziennikarza śledczego w prasie lokalnej, a następnie ogólnopolskiej: "opisywał sprawy z zakresu zorganizowanej przestępczości mafijnej, powiązań klientelistycznych oraz korupcji polityków". Pełnił też kierownicze stanowiska w mediach był m.in. z-cą redaktora naczelnego "Gazety Finansowej" i szefem działu krajowego. Podaje, że publikował także m.in., Home&Market, Forbes.pl, Gentleman, Onecie i Interii.
d

Opublikowany przez Cebulion24 na 1 stycznia 2018
A kiedyś w naTemat... wieszczył klęskę PiS
Obecnie przedstawia się częściej jako pisarz i publicysta, autor dwóch książek popularno-naukowych: "Strefa tabu. Największe afery III RP” oraz "Moment krytyczny”, a także współautor jednej pozycji w dziedzinie dziennikarstwa śledczego: "Łańcuch poszlak. Wielka gra mafii i rosyjskich służb specjalnych” (wywiad rzeka z byłym szefem ABW, Bogdanem Święczkowskim). Słowem: człowiek instytucja.
Internauci wróżą Mańce świetlaną karierę żartując z jego medialnej autokreacji.
Co ciekawe swojego bloga Mańka prowadził też w naTemat.pl (ostatni wpis ma datę 30 stycznia 2014 r.). W jednym z wcześniejszych wpisów podawał "5 powodów dla których PiS przegra wybory parlamentarne". Jeśli chcecie okiełznać umysł analityczny Mańki, to porażkę PiS oraz przejście na emeryturę Kaczyńskiego i Macierewicza wieszczył tutaj.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...