"Za co podziękujecie odchodzącemu ministrowi?" Policyjne forum pyta, a najczęstsza odpowiedź to: "Za odejście"

Na policyjnym forum internetowym, funkcjonariusze "dziękują" odchodzącemu ministrowi Błaszczakowi.
Na policyjnym forum internetowym, funkcjonariusze "dziękują" odchodzącemu ministrowi Błaszczakowi. Fot. Kuba Atys/Agencja Gazeta
Internetowe Forum Policyjne w facebookowym wpisie zapytało funkcjonariuszy o to, za co chcieliby podziękować Mariuszowi Błaszczakowi, który dzisiaj w południe zmienił resort, na czele którego będzie zasiadał. Odpowiedzi na to pytanie raczej nie ucieszyłyby ministra Błaszczaka.

Prawo i Sprawiedliwość przy okazji rekonstrukcji rządu postanowiło trochę pomieszać w politycznym kociołku. Zmiany nie polegały tylko na wprowadzeniu do rządu całkiem nowych twarzy, ale także na zamianie resortów, którymi dotychczas kierowali poszczególni politycy. A największą tego typu zamianą jest przeniesienie Mariusza Błaszczaka z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do Ministerstwa Obrony Narodowej. Z tej okazji, Internetowe Forum Policyjne zapytało swoich użytkowników o to, za co policjanci mogą podziękować odchodzącemu ministrowi. Jaka jest najpopularniejsza odpowiedź? Krótka: Za odejście.
W bardzo wielu komentarzach pojawiło się "podziękowanie" za odejście z MSWiA. Są jednak także bardziej rozbudowane wypowiedzi – "Za nominację inspektora Maja na stanowisko Komendanta Głównego Policji. Takiej szopki jak wtedy przed kamerami nie widziałem nigdy wcześniej" – to jeden z komentarzy odnoszący się do zapomnianego już przez wszystkich komendanta głównego, który demaskował "bizancjum" poprzedników w postaci łazienki, dźwiękoszczelnych okien telewizora.
– Za mierniki odbytych służb - dzięki temu rozp***li system 12h służby; Za usunięcie wielu dobrych policjantów; Za modę na postępowania za byle co" - czytamy w innym.
Jeszcze inni sytuację w policji po 2 latach szefowania Mariusza Błaszczaka nazywają "bajzlem" i już współczują żołnierzom, którymi teraz będzie kierował. Teraz tylko czekać na komentarze po pierwszych decyzjach nowego szefa MSWIA Joachima Brudzińskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...