Nieoficjalnie: Poznaliśmy następczynię Joachima Brudzińskiego. Okrzyknięto ją "hrabiną"

Joachim Brudziński został nowym ministrem spraw wewnętrznych i administracji.
Joachim Brudziński został nowym ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Sławomir Kamiński/AG
Według informacji, do których dotarł portal wPolityce.pl, nowym wicemarszałkiem Sejmu ma zostać Elżbieta Witek, choć jak zaznacza serwis, ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła i jest to "prawdopodobna" nominacja.

Elżbieta Witek nie chciała potwierdzić swojej nominacji, pytana o nią przez portal. Dlaczego to właśnie Witek ma największe szanse? Bo jest zaufaną osobą z politycznego otoczenia Beaty Szydło, była w jej rządzie szefem gabinetu politycznego, pełniła też funkcję rzecznika prasowego rządu Szydło.

Zanim Witek zaczęła pełnić rządowe funkcje, była rzeczniczką Prawa i Sprawiedliwości. Zasłynęła wówczas między innymi jazdą do Sejmu taksówką przez 460 kilometrów. Cała sytuacja miała miejsce w 2012 roku, Witek tłumaczyła wówczas: – Pociąg się zepsuł, nie było nawet miejsc siedzących, więc wie Pan – troje posłów już w tym wieku, w którym się nie wytrzyma 9 godzin. Nikt się nami nie zainteresował. Wzięliśmy więc taksówkę i przyjechaliśmy – mówiła. To nie była jedyna podróż za publiczne pieniądze, jak wyliczył "Fakt", w samym 2010 r. wydała na przejazdy samochodem 33,1 tys. zł z publicznych pieniędzy. Rok później przez pierwszych 10 miesięcy miała tankować za prawie 28,6 tys. zł. Dostała wtedy od "Faktu" przydomek "hrabina”.

Nominacja jest oczywiście związana z powołaniem Joachima Brudzińskiego na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wczoraj podczas politycznego trzęsienia ziemi, jak określano rekonstrukcję rządu Mateusza Morawieckiego, powołał go na to stanowisko prezydent Andrzej Duda. Brudziński zastąpił na nim Mariusza Błaszczaka, który został nowym szefem MON w miejsce Antoniego Macierewicza.


źródło: wPolityce.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...