Nowa teoria podkomisji smoleńskiej. Podała, dlaczego zostało zniszczone lewe skrzydło tupolewa

W wyniku eksplozji wewnętrznej miało dojść do zniszczenia lewego skrzydła Tu-154 M pod Smoleńskiem - podała podkomisja do ponownego zbadania katastrofy lotniczej.
W wyniku eksplozji wewnętrznej miało dojść do zniszczenia lewego skrzydła Tu-154 M pod Smoleńskiem - podała podkomisja do ponownego zbadania katastrofy lotniczej. Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta
Podkomisja smoleńska przedstawiła, jak to określa, kluczową konkluzję raportu technicznego ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej. W samolocie miało dojść do eksplozji wewnętrznej, która miała kilka źródeł.

W wyniku tej eksplozji miało zostać zniszczone lewe skrzydło Tu-154 M, czytamy na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej. Jak podała rzeczniczka prasowa komisji Marta Palonek, Frank Taylor, "międzynarodowy ekspert z dziedziny badania wypadków lotniczych", po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, stwierdził, że istniało kilka źródeł eksplozji: w skrzydle, slocie i centropłacie.

Wybuchy miały zostać potwierdzone dzięki analizie mechanizmu uderzenia drzwi w ziemię. Eksperci podkomisji doszli także do wniosku, że brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła tupolewa.

Przypomnijmy, pomysłodawcą podkomisji do ponownego zbadania katastrofy lotniczej był Antoni Macierewicz. Jej raport ukazuje się dzień po jego dymisji z funkcji szefa MON. Wcześniej komisja pod przewodnictwem Jerzego Millera ustaliła, że przyczyną katastrofy smoleńskiej było "zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania, przy nadmiernej prędkości opadania, w warunkach atmosferycznych uniemożliwiających wzrokowy kontakt z ziemią i spóźnione rozpoczęcie procedury odejścia na drugi krąg". Komisja Millera nie znalazła przy tym dowodów na to, że na pokładzie Tu-154M doszło do wybuchu, wbrew tezie Antoniego Macierewicza i jego zespołu parlamentarnego.

źródło: MON
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.