Co za zwrot w sprawie TVN! Przewodniczący KRRiT chyba poszedł po rozum do głowy

Przewodniczący KRRiT uchylił decyzję o karze dla TVN.
Przewodniczący KRRiT uchylił decyzję o karze dla TVN. Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta
To wręcz sensacyjna wiadomość, choć niektórzy twierdzą, że to się musiało tak skończyć. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wycofał się z decyzji, którą podjął zaledwie miesiąc temu. Telewizja TVN nie będzie musiała płacić 1,5 mln zł kary.

Na stronach KRRiT ukazał się właśnie komunikat w tej sprawie. Jak informuje Rada, jej przewodniczący Witold Kołodziejski po zapoznaniu się ze stanowiskami strony społecznej oraz analizami i argumentami stacji TVN, postanowił uchylić swoją decyzję z 11 grudnia ubiegłego roku.
Przewodniczący KRRiT uchylił decyzję z 11 grudnia 2017 r. w sprawie TVN i zapowiedział stworzenie Medialnego Okrągłego Stołu


Jednocześnie Witold Kołodziejski, zauważając niezwykłą wagę problemu brutalizacji życia publicznego, narastającej agresji kierowanej także przeciwko dziennikarzom, propagowania mowy nienawiści i dezinformacji tzw. fake news, zapowiedział stworzenie Okrągłego Stołu Medialnego przy KRRiT z udziałem środowisk dziennikarskich, naukowych, ale przede wszystkim z aktywnym uczestnictwem nadawców.

Przewodniczący KRRiT podkreślił, że wolność słowa oznacza odpowiedzialność za nie i dlatego tak pilna staje się potrzeba wspólnego wypracowania form samoregulacyjnych w mediach.

krrit.gov.pl
Przypomnijmy - 11 grudnia okazało się, że telewizja TVN ma zapłacić 1,5 mln zł kary za swoje relacje z wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem, które władza nazwała puczem. Dzień później poznaliśmy uzasadnienie tej decyzji i okazało się, że jest ono jeszcze bardziej absurdalne niż samo postanowienie o karze. Telewizji dostało się m.in. za tzw. paski i za to, że – uwaga! – cytowano na nich "bardzo emocjonalne wypowiedzi polityków". Wyszło przy okazji na jaw, że decyzję podjęto na podstawie opinii dr Hanny Karp, specjalistki od... ezoteryzmu.

Szybko okazało się, że wiele danych z opinii dr Karp nie zgadza się z faktami i trudno było Radzie obronić swoją decyzję. Pozostaje więc wyrazić zadowolenie, że niejako przyznała się do błędu i przewodniczący KRRiT anulował decyzję sprzed miesiąca.

źródło krrit.gov.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.