Wielka afera o "kosmiczną gierkę na komórkę". Rafał Trzaskowski zbiera cięgi za wpis na Twitterze

Wpis Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO na prezydenta PO, wywołał burzę na Twitterze
Wpis Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO na prezydenta PO, wywołał burzę na Twitterze Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Kandydat PO na prezydenta Warszawy podpadł internautom i stanął w ogniu krytyki polityków PiS przez wpis na Twitterze. Rafał Trzaskowski chwali się w nim... nowym rekordem w grze. Wpisu już nie ma, jest za to pokraczne wytłumaczenie.

"Ustanowiłem nowy rekord w Repulze. Czy uda ci się go pobić?" - wpis z taką treścią pojawił się na profilu Rafała Trzaskowskiego - kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. Wpadka spotkała się z hejtem, więc tweet został szybko usunięty. W internecie jednak nic nie ginie, a zrzut ekranu wrzucił u siebie wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki. Nie powstrzymał się od zgryźliwego komentarza. "Poważny kandydat na prezydenta stolicy nie zajmuje się kampanią, faktami o 50 mln łapówce czy 50 tys rachunkach za telefon a chwali się „rekordem” w kosmicznych gierkach na komórce?" – napisał Jaki i dodał na koniec "Jednak opozycja sama się zaorze."
Rafał Trzaskowski prędko zamieścił kolejny wpis z wyjaśnieniami. Winą obarczył... syna, któremu pożyczył tablet, a właściwie iPada. Urządzenie było zsynchronizowane z kontem na Twitterze, więc postępy w grze były wrzucane automatycznie. "Nakryłem go dzięki temu z ipadem pod kołdrą - o 23!! Dobrze, że nie jest starszy i na razie gra w gry" – tłumaczył poseł PO.
"W sumie to dobrze mieć małe dzieci, jest na kogo zrzucić każdą wpadkę", "To już naprawdę nic nie zmieni, proszę się nie denerwować" – komentowali internauci. Tłumaczenie nie miało jednak takie odzewu na Twitterze - polubiło je niecałe 240 osób. Wpis Patryka Jakiego (PiS) ponad 1100.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...