"To najlepszy moment, by wspólnie porozmawiać o przyszłości". Nowacka zamierza jednoczyć lewicę

Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej, chce zjednoczyć lewicę.
Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej, chce zjednoczyć lewicę. Fot. Piotr Skornicki / Agencja Gazeta
Po fiasku projektu "Ratujmy kobiety", który skompromitował opozycję parlamentarną, wiatr w żagle złapała lewica. Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej, organizuje spotkanie w Warszawie, na którym mają się stawić przedstawiciele ugrupowań związanych z lewą stroną sceny politycznej.

– Zapraszam tych ludzi, dla których najważniejszymi wartościami są demokracja, godność, szacunek, prawa kobiet do wspólnej rozmowy o Polsce – apeluje Barbara Nowacka. Przypomnijmy, że to pokłosie ostatnich wydarzeń w Sejmie. Przy głosowaniu nad obywatelskim projektem łagodzącym prawo aborcyjne nie było wielu posłów PO i Nowoczesnej. Projekt odpadł w pierwszym czytaniu. Z kolei projekt środowisk prawicowych przeszedł dalej.

To najlepszy moment, by wspólnie porozmawiać o przyszłości. Więcej szczegółów dot. spotkania wkrótce.

Opublikowany przez Barbara Nowacka na 13 stycznia 2018
– Naszym celem nie jest budowa jakiejś kolejnej partii - mówi Onetowi Dariusz Joński z Inicjatywy Polskiej. – Chcemy po prostu stworzyć środowisko, które będzie inicjować debatę na temat wartości i które te wartości będą łączyć. Bo jeśli się o nich zapomina, to efekty są takie, jak w przypadku obecnej sejmowej opozycji, której członkowie albo cynicznie wybrali polityczny zysk, albo w ogóle zapomnieli, po co są w Sejmie – dodaje Joński.
Spotkanie lewicy ma być zorganizowane 28 stycznia w Warszawie. W gronie uczestników "okrągłego stołu" lewicy znaleźć mają się, poza Inicjatywą Polską, także przedstawiciele SLD, partii Razem, Zielonych, Dziewuch Dziewuchom i innych grup" – czytamy w artykule Onetu. Po ewentualnym porozumieniu, lewica ma przygotować wspólne listy wyborcze, zarówno na wybory samorządowe, jak i parlamentarne.

Pytana o wybory Barbara Nowacka, zapowiedziała, że planuje w nich wystartować.
Źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...