Znamy obsadę pierwszego polskiego serialu Netflixa. Wystąpią same gorące nazwiska

Wiadomo już, kto pojawi się w nowym serialu Netflixa w reżyserii Agnieszki Holland
Wiadomo już, kto pojawi się w nowym serialu Netflixa w reżyserii Agnieszki Holland Fot. YouTube / Netflix Polska
Jeszcze w tym tygodniu w Warszawie rozpoczną się zdjęcia do pierwszego polskiego serialu Netflixa. Za kamerą staną Agnieszka Holland i Kasia Adamik. Co więcej, wiadomo już, kto znajdzie się w obsadzie. Wciąż nie podano jednak tytułu serialu.

W serialu zagrają m.in. Michalina Olszańska, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, a także Zofia Wichłacz czy Patrycja Wolny – podaje Filmstart.pl.

Autorem scenariusza jest Joshua Long. Producentami wykonawczy są Frank Marshall („Jurassic World”, „Jason Bourne”), Robert Zotnowski („House of Cards”), a takżeAndrzej Besztak z House Media, Joshua Long, Maciej Musiał oraz Agnieszka Holland.

Serial, liczący 8 odcinków, będzie miał premierę w tym roku. Fabuła przedstawia alternatywną historię, w której żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 r. – 20 lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 r., który zaprzepaścił polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego – dochodzi do przełomu.

Student prawa i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Intryga, którą odkrywają, może spowodować rewolucję, lecz rządzący nie cofną się przed niczym, by zachować plany w tajemnicy.

Warto wspomnieć, że Agnieszka Holland pracowała już nad serialami politycznymi. Przed dwoma laty wyreżyserowała kilka odcinków „House of Cards”, zaś w 2007 r. wraz z córką stworzyła serial „Ekipa”. Wielu uważa go za najlepszą produkcję, odpowiadającą o kulisach sprawowania władzy w Polsce.


źródło: Filmstart.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...