Anna Lewandowska z nietypowym wyróżnieniem. Zajęła drugie miejsce w rankingu… Biologicznej Bzdury Roku 2017

Anna Lewandowska ma duże grono fanów, ale tym razem coś nie wyszło.
Anna Lewandowska ma duże grono fanów, ale tym razem coś nie wyszło. Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Żona Roberta Lewandowskiego, trenerka i ekspertka żywieniowa w jednym nie będzie zadowolona z tego "wyróżnienia". Została bowiem uznana za autorkę jednej z największych biologicznych bzdur minionego roku. Przegrała tylko z prof. Dorotą Czajkowską-Majewską, według której szczepionki zamieniają ludzi w cyborgi lub niewolników.


W konkursie w tym roku oddano niemal 24 tysiące głosów. "Przypomnę, że ideą i celem Biologicznej Bzdury Roku jest promowanie nauki i jej popularyzacja oraz krytyka pseudonauki i zniechęcanie sławnych i publicznych osób do głoszenia niezgodnych z dowodami naukowymi opinii i poglądów" – pisze autor plebiscytu na swoim blogu totylkoteoria.pl.

Czym zasłużyła się Anna Lewandowska? Swoim wpisem na Facebooku, w którym przekonywała, że smalec gęsi to… bogate źródło białka. W tym samym wpisie trenerka stwierdziła, że masło klarowane przyspiesza metabolizm i obniża cholesterol, a w oleju kokosowym znajdują się w dużej ilości średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe.

Silna konkurencja
Lewandowska zdobyła 19,6 proc. Głosów i nieznacznie przegrała z prof. Dorotą Czajkowską-Majewską, na którą oddano 23,9 proc. głosów. Trzeba jednak przyznać, że konkurencję Lewandowska miała potężną. Prof. Czajkowska-Majewska w przeszłości zajmowała się neurobiologią. Teraz, jak pisze autor bloga, "stała się ikoną polskich wyznawców teorii spiskowych", a zwłaszcza w kwestii szczepień.


Według Czajkowskiej-Majewskiej szczepionki przekształcają ludzi w cyborgi i umożliwiają zdalne sterowanie aktywnością neuronów przy pomocy bodźców świetlnych, akustycznych i magnetycznych. To z kolei pozwala na modyfikowanie zachowań ludzi bez ich świadomości. Konferencja, na której opowiadała o tym, wywołała oburzenie w świecie nauki.

źródło: totylkoteoria.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
0 0Wychodzi na jaw kolejny skutek reformy. Rodzice zapłacą za niego nawet kilkaset złotych
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
POLECAMY 0 0"Ostatnio pytali o trolle Ziobry". Uczy WOS-u w podstawówce i tak ocenia świadomość 14-latków
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż